דיווח: ישראל הציעה לגרש אסיר שובת רעב לאירופה

סוכנות הידיעות AP מדווחת כי בירושלים הציעו לגרש את העציר סאמר עיסוואי, שהפך לסמל בהפגנות למען האסירים הביטחוניים. לטענת עורך דינו, סרב עיסוואי לגירוש. "ישראל היתה יותר משמחה להעבירו", אמר גורם בירושלים. גורם באיחוד האירופי מכחיש כי הוגשה כלל בקשה לגירוש

כלא עופר. "העציר סרב לגירוש" (רויטרס)

סוכנות הידיעות AP מדווחת מפי גורם בירושלים, שביקש להישאר בעילום שם, כי ישראל הציעה לגרש את העציר הפלסטיני, סאמר עיסאווי, השובת רעב מזה שמונה חודשים, לאירופה או לאחת מהמדינות החברות באו"ם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי הגורם, ביקש משרד ראש הממשלה לגרש את עיסאווי לאחר שגורמים באיחוד האירופי ובאו"ם הביעו דאגה באשר למצבו הבריאותי, אך אף גורם לא הגיב לבקשה. עוד צוין, כי אם אחת המדינות היתה מוכנה לקחת אותו תחת חסותה - ישראל היתה "שמחה" להעבירו.

עורך דינו של העציר טוען כי הוא עצמו סירב לגירוש. לטענתו, עיסאווי סרב בעבר לבקשה להעבירו לרצועת עזה, ולא יקבל אף הצעה להיות מגורש למדינה אחרת. גורם באיחוד האירופי הכחיש כי ישראל כלל הגישה הצעה לגירוש.

עיסאווי, אחד העצירים ששבתו רעב בכלא עופר, סרב במשך חודשים לקבל מזון אך הוזן על ידי אינפוזיה ושתה מים. בשלב מסויים חלה הידרדרות במצבו והוא פונה לבית החולים קפלן.

שמו הפך לסמל ותמונתו בלטה בהפגנות שנערכו בחודש פברואר האחרון לתמיכה במאבק האסירים הביטחוניים. הוא נעצר ונשפט ל-26 שנות מאסר לאחר שהשתתף בשורה של אירועי ירי. הוא שוחרר מהכלא ב-2011 בעסקת שליט, אבל נעצר שוב לאחר שהפר את תנאי שחרורו.