כמעט אסון: שני מטוסי F-16 עמדו בפני התנגשות

במהלך אימון בו המריאו שני מטוסי F-16 מסוג "ברק" מבסיס חיל האוויר שברמת דוד, הם התקרבו זה לזה - וכמעט התנגשו אחד בשני. צה"ל בתגובה: "האירוע מתוחקר ונלמד בסטנדרטים מחמירים"

האסון נמנע. מטוסי F-16 (רויטרס)

זה היה יכול להיגמר באסון: שני מטוסי F-16 מסוג "ברק" שהמריאו בשבוע שעבר במסגרת אימון מבסיס חיל האוויר שברמת דוד כמעט והתנגשו אחד בשני - זאת לאחר שהתקרבו זה לזה במרחק של פחות מ-50 מטרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורמים בחיל האוויר אישרו את התרחשותו של האירוע וציינו כי מדובר באחד מאירועי הבטיחות החמורים ביותר שאירעו לאחרונה - זאת בשל הקרבה הגדולה בין המטוסים, שעלולה הייתה להסתיים באסון.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "בשבוע שעבר התרחש אירוע בטיחות במסגרת אימון, במהלכו שני מטוסי ברק חלפו אחד ליד השני מתחת לטווח הבטיחות, לא נגרם נזק ואיש לא נפגע. האירוע מתוחקר ונלמד בסטנדרטים מחמירים, כבכל אירוע בטיחות. חיל האוויר ממשיך להתאמן על מנת לעמוד במשימות ובאתגרים העומדים לפניו, תוך למידה והפקת לקחים מתמשכת".

אסון אווירי נוסף נמנע רק בספטמבר האחרון, אז ראש להק כוח אדם בחיל האוויר ומפקד בסיס חצרים בחיל, קצינים בדרגת תת-אלוף, טסו בשני מטוסי F-16 כחלק מתרגיל וכמעט התנגשו באוויר. אז, בניגוד למקרה הנוכחי, הם היו במרחק 100 מטרים אחד מהשני.