זיכרון וירטואלי: להדליק נר לחלל באמצעות הפייסבוק

משרד הביטחון השיק אפליקציית פייסבוק חדשה ליום הזיכרון, במסגרתה יוכלו הגולשים להדליק נר זיכרון לחללים, ולכתוב הקדשה אישית. הראשון שהדליק נר וירטואלי הבוקר, היה שר הביטחון יעלון. "הרגע הקשה ביותר הוא חציית סף ביתה של משפחה שכולה", הוא כתב

לרגל יום הזיכרון השיק משרד הביטחון אפליקציית "יזכור" בדף הפייסבוק הרשמי של המשרד. מטרת האפליקציה היא לחזק את החיבור הרגשי וההזדהות בין אזרחי ישראל, בעיקר בני הדור הצעיר, עם יום הזיכרון הממלכתי ועם הנופלים. לאפליקציה ניתן להיכנס גם דרך אתר יזכור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באמצעות האפליקציה יוכלו הגולשים להדליק נר אישי ליקיריהם, או להדליק נר זיכרון כללי וכן לכתוב הקדשה אישית. שר הביטחון משה (בוגי) יעלון ביקר הבוקר באגף משפחות והנצחה במשרד הביטחון כדי לעמוד על ההכנות האחרונות ליום הזיכרון, והיה גם הראשון להדליק נר באפליקציית הפייסבוק החדשה.

"נזכור ביום זה את הנופלים למען העם והארץ, גם כדי להיות ראויים לקורבנם", כתב השר יעלון בפייסבוק לזכרם של חיילי צה"ל שנפלו במערכות ישראל.

יעלון הוסיף: "לצערנו, השכול הוא חלק מחיינו, וכמי שעבר את השירות הצבאי, מטוראי ועד רב אלוף, אני מכיר גם לצערי מקרים רבים של חברים, פקודים ומפקדים שנפלו. תמיד כששואלים אותי מה הוא הרגע הקשה ביותר בשירות, אני אומר שלא מדובר בקרב או באימונים הקשים, אלא ברגע שבו אנו חוצים את סף ביתה של המשפחה השכולה".