דיווח: אסיר ביטחוני מת בכלא הישראלי

מקור פלסטיני מסר כי עלי נזאל, שהורשע בביצוע מעשי טרור והשתייך לזרוע הצבאית של חמאס, מת בבית סוהר בישראל. לדיווח אין כל אישור מכל מקור אחר. בשב"ס מדווחים על אסיר פלסטיני אחר שהלך לעולמו, אסיר פלילי שריצה עונש מאסר עולם בגין רצח בת זוגו

דיווח: אסיר פלסטיני מת בכלא. ארכיון (רויטרס)

האם מותו של אסיר פלסטיני נוסף יביא שוב לתסיסה בשטחי הגדה המערבית? מקורות פלסטיניים מדווחים כי האסיר עלי נזאל, שהורשע בטרור והשתייך לזרוע הצבאית של חמאס - מת היום בכלא הישראלי. לדיווח אין אישור מכל מקור אחר. בישראל, לעומת זאת, מאשרים את דבר מותו של אסיר פלסטיני אחר, אסיר פלילי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי המקורות הפלסטינים, נזאל הורשע במעורבות בשיגור מכונית תופת, וכן בהחזקת חומרי נפץ ואמצעי לחימה. היום, כך נמסר, הוא מת מסיבה שטרם התבררה בבית כלא בישראל. בשירות בתי הסוהר לא אישרו את הדיווח הזה.

לעומת זאת אומרים בשב"ס כי בבית החולים איכילוב בתל אביב מת היום אסיר פלסטיני פלילי, בן 59, שאושפז בעקבות מחלה זיהומית שבה לקה. האסיר, עלי קרעין, תושב מזרח ירושלים שהיה כלוא בבית הסוהר אשל, נשפט בשנת 2010 למאסר עולם בגין רצח בת זוגו.

קרעין אושפז בשנה האחרונה במספר בתי חולים. בימים האחרונים חלה הידרדרות במצבו והיום הוא הלך לעולמו.

לפני כשבוע: אסיר פלסטיני מת מסרטן; מותו גרם למהומות

מת מסרטן. אבו מיסארה (חדשות 2)

אבו חאמדיה מיסארה, אסיר פלסטיני בן 65 שהיה כלוא בישראל במשך  11 שנים, מת בשבוע שעבר בבית הסוהר "אשל" הסמוך לבאר שבע. מיסארה אובחן כחולה סרטן סופני לפני כשבועיים והגיש בקשה לשחרור מוקדם עקב מחלתו. במספר בתי כלא בדרום פרצו מהומות במחאה על הטיפול בו. גם בחברון נרשמו הפרות סדר בהם השתתפו עשרות פלסטינים. גם הלוויתו לוותה בהפרות סדר במוקדים שונים בגדה.

מיסארה, פעיל חמאס שנשפט למאסר עולם על ניסיון רצח, חברות בארגון טרור והחזקת כלי נשק, היה כלוא בישראל מאז שנת 2002. בחודש פברואר השנה הוא אובחן לראשונה כחולה סרטן הוושט והיה תחת מעקב רפואי של מומחים.

לפני כשבועיים חלה תפנית דרמטית בכל האמור למצבו, לאחר שאובחן כחולה סופני. עקב הגילוי, פנה מיסארה לוועדת השחרורים כדי שזו תבחן בקשה לשחררו בהליך מוקדם. ההליך לבחינת שחרורו החל, אלא שהוא מת במהלכו. מיסארה נשפט והורשע בכך שהיה המגייס והמשלח של המחבלים שניסו לבצע פיגוע בקפה "קפית" בירושלים לפני כ-11 שנים.