שוויון בנטל: פלוגת חרדים בונה מסלול טיסה חדש

בצה"ל החליטו לאחרונה, משיקולים מבצעיים, לבנות מסלול טיסה באחד מבסיסי חיל האוויר. המשימה הוטלה לראשונה על פלוגת החרדים, שתסיים את הפרויקט כבר השנה. "זו משימה מורכבת, ואנו מרוצים מאוד מהעבודות", סיפר בכיר בחיל. בצבא מדווחים על עלייה משמעותית במספר המתגייסים החרדים

מסלול הטיסה במהלך העבודות (דובר צה"ל)

בעוד רבים במערכת הפוליטית מבקשים לקדם גיוס חרדים ולבטל את הפטורים הגורפים, בחיל האוויר מציגים דוגמה לשילובם המוצלח בצה"ל: במהלך החודשים האחרונים החלה פלוגת הצמ"ה (ציוד מכני הנדסי) של אחד מבסיסי החיל, המורכבת מחרדים, לבנות לראשונה מסלול טיסה. מדובר במשימה שהתעוררה מצורך מבצעי, נחשבת למורכבת, ועתידה להימשך עד השנה הבאה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בניית מסלול טיסה הוא אירוע מורכב וחריג. האחרון שנבנה היה בבסיס נבטים בדרום לפני כחמש שנים", סיפר לחדשות 2 באינטרנט קצין בכיר בחיל האוויר. "הם לוקחים חלק כמעט בכל שלבי הבנייה, למעט השלב האחרון והם ייזכו גם לראות את המטוסים ממריאים ממנו".

"אירוע מורכב וחריג" (דובר צה"ל)

במקביל לפרויקט הגדול של בניית המסלול, החיילים החרדים במערך עוסקים מדי שבוע בתיקון והשמשת מסלולי טיסה בכל בסיסי חיל האוויר. כפי שמוסכם בין צה"ל לרבנים, הם מקבלים את כל התנאים הדרושים להם: שעות תפילה מוסדרות, הפרדה, אוכל כשר ועוד. בחיל האוויר מרוצים עד כה משילובם, ועל פי הנתונים עולה כי אחוז הנשירה בקרבם נמוך מהחיילים האחרים.

במחלקת הנדסת תשתיות ובינוי בחיל האוויר, בפיקודו של אלוף-משנה דובי דובר, שוקדים כל העת על שילובם של חרדים נוספים במקצועות הצמ"ה והחשמל. בשנים האחרונות חל גידול דרסטי במספר החיילים החרדים המתגייסים, והמספרים על פי הערכות, רק צפויים לעלות. "אנו מעניקים להם מסלול צמיחה והם יכולים להיות אנשי קבע בחיל או לצאת לאזרחות עם מקצוע בידיים", סיכם הבכיר.