סחט חיילת באמצעות תמונות עירום

חייל צה"ל לקח תמונות מהפייסבוק של חיילת מיחידתו, עיצב אותן בפוטושופ כך שתיראה בעירום ואיים עליה: אפרסם התמונות אם לא תרשי לי לגעת בך. הוא הורשע בעבירות של סחיטה באיומים ומעשה מגונה - ונשלח לכלא

אילוסטרציה (חדשות 2)

פוטושופ, תמונות עירום, איומים ומעשה מגונה. בית הדין הצבאי גזר עונש של 33 חודשי מאסר על חייל צה"ל שהורשע בשתי עבירות של סחיטה באיומים ומעשה מגונה בכוח, שביצע בחיילת שמשרתת ביחידתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי עובדות כתב האישום, העתיק החייל למחשבו האישי תמונות מהרשת החברתית "פייסבוק". הוא עיצב אותן באמצעות תוכנת "פוטושופ", כך שראשה של המתלוננת חובר לגוף עירום של אישה אחרת, באופן שנראה כאילו המתלוננת מצולמת עירומה.

לאחר מכן, הוא הציג למתלוננת את התמונות וסחט אותה תוך שהוא מאיים לפרסם את התמונות, אם לא תרשה לו לגעת בחלקי גופה לרבות בחזה ובאיבר מינה. בשל האיומים אפשרה המתלוננת לנאשם לגעת בה כבקשתו. הנאשם עשה כן במספר מקרים ועל אף שלעתים ניסתה להדוף אותו, חזר בכל פעם על איומיו כי יפיץ את התמונות.

בית הדין הצבאי קיבל את הסדר הטיעון בין הצדדים שבו נלקח בחשבון נסיבותיו האישיות. בבית הדין נאמר כי "הסדר זה נתן משקל בכורה לשיקולי ההלימה וההרתעה, נוכח חומרת מעשיו של הנאשם והמסוכנות העתידית הנשקפת ממנו".

על החייל נגזר גם עונש מאסר על תנאי, הוא הורד לדרגת טוראי ונקבע כי הוא יפצה את המתלוננות ב-22,320 שקלים.

 לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv