בזמן טקס יום השואה: רקטה בשער הנגב

רקטת קסאם התפוצצה בשטח פתוח במועצה האזורית שער הנגב, במהלך טקסי יום הזיכרון לשואה ולגבורה. שתי רקטות נוספות ששוגרו מעזה, נפלו ככל הנראה בשטח פלסטיני. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק - חבלנים עורכים סריקות אחר שרידי הרקטות

רקטה נפלה בשער הנגב. ארכיון (רויטרס)

הפלסטינים בעזה שיגרו שלוש רקטות לעבר הדרום במהלך טקסי ערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה. רקטה אחת התפוצצה בשטח פתוח במועצה האזורית שער הנגב ולא גרמה לנפגעים או לנזק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ככל הנראה, שתי רקטות נוספות ששוגרו התפוצצו בשטח פלסטיני. תושבים באזור לא שמעו אזעקת "צבע אדום". כוחות צבא ומשטרה עורכים סריקות אחר שרידי הרקטה. "הרקטה התפוצצה רק 10 דקות אחרי שטקס יום השואה התחיל", סיפרה דוברת המועצה האזורית שער הנגב. "חלק מהנוכחים הצליחו להגיע לחדר הביטחון הקרוב. לאחר מספר דקות נמשך הטקס כמתוכנן".

רק בשבוע שעבר, שתי רקטות קסאם התפוצצו בשטחים פתוחים ליד שדרות ולא גרמו לנפגעים או לנזק. סמוך לשעה 07:30 נשמעה אזעקת צבע אדום בשדרות ובחלק מיישובי מועצת שער הנגב, ואחרי זמן קצר הדי פיצוצים.

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון הבהיר כי ישראל לא תעבור בשתיקה על ירי הרקטות. "אנו רואים בחמאס אחראי לכל מה שנורה מהרצועה. לא נאפשר שגרה של טפטופי ירי לעבר אזרחינו וכוחותינו", אמר יעלון עוד לפני הירי לשדרות. "גם ברמת הגולן המדיניות שלנו היא שאין לנו כל כוונה לעבור לסדר היום על ירי מסוריה לעבר שטח ישראל, בין אם במקרה או שלא במקרה, ונגיב על כך ביד תקיפה".