מבוכה בצה"ל: לוחם חשף ישבנו לפלסטינים בחברון - ונכלא

לוחם צה"ל נשפט ל-20 ימי מחבוש לאחר שחשף את ישבנו בפני פלסטיני, סמוך לעמדת שמירה בחברון. לטענת החייל, הפלסטיני קרא לעברו קריאות ולכן ביצע את המעשה. עם זאת, בצבא טיפלו במקרה בחומרה והוא נכנס לכלא. "מקרה מביש וחמור", סיפר גורם צבאי

מבוכה בצה"ל. ארכיון (דובר צה"ל)

על רקע המתיחות הגוברת ביהודה ושומרון, לוחם מחטיבת כפיר נשפט אתמול ל-20 ימי מחבוש לאחר שחשף את ישבנו בפני קבוצת פלסטינים בחברון. האירוע התרחש אתמול סמוך לעמדת שמירה בשכונת תל רומיידה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי תלונת אחד הפלסטינים, בעת שהחל להתקרב לעמדת השמירה, החייל פשוט הסתובב, פשט את מכנסיו וחשף את ישבנו. החייל אישר כי האירוע אכן התרחש ותירץ אותו בכך שהפלסטינים קראו לעברו קריאות. הפלסטיני התלונן במשטרה המקומית שהעבירה את הטיפול במקרה החריג למפקדי החייל.

"זה אירוע חריג שטופל בחומרה ובמהירות", סיפר גורם צבאי. "אין ספק שלא מצופה מחייל להתנהג כך ולכן הוא נענש בחומרה". במקביל, גם המשטרה הצבאית החוקרת פתחה בחקירת המקרה.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "אתמול אירע אירוע בו חייל צה"ל כשל בהתנהגותו ופעל באופן שאינו עומד בקנה אחד עם ערכי צה"ל. האירוע דווח למפקדים וטופל על ידם. החייל נשפט ל-20 ימי מחבוש".

האירוע מתרחש על רקע מותו של האסיר הפלסטיני מיסרה אבו חמדיה, שהביא להסלמה. במהלך הלוויתו בשבוע שעבר פרצו מהומות בין כוחות הביטחון לפלסטינים, שיידו לעברם אבנים. ברשות האשימו שבישראל הזניחו את הטיפול הרפואי בו, לאחר שמת מגרורות הסרטן.