גנץ נחת בפולין לקראת "מצעד החיים"

ערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה נחת הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ בפולין, לקראת השתתפותו מחר ב"מצעד החיים". גנץ, שיוביל את המצעד לראשונה כרמטכ"ל, יצעד בראש כעשרת אלפים בני אדם מרחבי העולם. את ביקורו של גנץ ילוו גם הורים שכולים, נכי צה"ל וניצול שואה שישתף בסיפור חייו

הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ נחת בשעות הצהריים בפולין בראש משלחת מיוחדת, לקראת השתתפותו מחר ב"מצעד החיים" לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה. במצעד צפויים השנה לקחת חלק כעשרת אלפים בני אדם מכל רחבי העולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הרמטכ"ל התקבל בשדה התעופה בקרקוב בטקס צבאי, ובהמשך הוא צפוי לבקר גם באתרי זיכרון במדינה, בהם בירקנאו ופודגוז'ה. בסיור שיערוך במחנות ההשמדה אושוויץ ובירקנאו, תצטרף אל משלחתו משלחת "עדים במדים" של צה"ל. המשלחת כוללת הורים שכולים, נכי צה"ל ו'עד משלחת' - ניצול שואה שישתף את הרמטכ"ל ואת יתר חברי המשלחת בסיפור חייו.

מחר, יום הזיכרון לשואה ולגבורה, יוביל גנץ - לראשונה כרמטכ"ל - את מצעד החיים. המשלחת הצה"לית כוללת בין היתר גם את ראש אגף כוח אדם אלוף אורנה ברביבאי ומפקד זרוע היבשה אלוף גיא צור.

במסגרת ביקורו בוורשה יערוך הרמטכ"ל מפגשי עבודה עם שר ההגנה הפולני תומש זימוניאק, וכן עם מקבילו - רמטכ"ל צבא פולין גנרל מיצ'סלב צ'ניוך. גנץ יניח זר באנדרטת החייל האלמוני בוורשה ובמקום ייערך גם טקס צבאי.