הותר לפרסום: שב"כ עצר 5 פלסטינים שתקפו שוטרים

שירות הביטחון הכללי עצר במהלך החודש האחרון חמישה פלסטינים שהיו מעורבים בהצתת מהומות אלימות במהלך תפילות יום השישי בהר הבית. שלושה מהעצורים הודו כי לקחו חלק בתכנון המהומות ובהשלכת בקבוקי תבערה לעבר השוטרים, שהביאו לפציעתם

נעצרו פלסטינים בחשד להצתת מהומות בהר הבי (רויטרס)

שירות הביטחון הכללי עצר במהלך החודש האחרון חמישה פלסטינים בחשד שהיו מעורבים במספר פעולות טרור "עממיות". הפלסטינים לקחו על פי החשד חלק בתגרות אלימות שהתפתחו בהר הבית, שבמהלכן נפצעו 9 שוטרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החמישה, המזוהים עם ארגון חמאס עמדו על פי החשד מאחורי מספר אירועים אלימים במתחם התפילה בהר הבית. מכתבי האישום שהוגשו נגד שלושה מהפעילים, בשנות ה-20 לחייהם, עולה כי הם הודו בתכנון מוקדם של המהומות במקום, ולאחר מכן השליכו בקבוקי תבערה לעבר אנשי כוחות הביטחון וגרמו לפציעתם.

בחקירתם טענו השלושה כי הסיבה למעשיהם היא "תחושה של פגיעה בכבוד הקוראן במתחם הר הבית", זאת על אף שלדברי השב"כ מדובר היה בנפילת ספר קוראן מכיסא שהוזז ללא כוונת מכוון, על ידי שוטר לפני כחודש ימים. בנוסף, השלושה הודו בחקירתם כי הצליחו להחדיר את בקבוקי התבערה למתחם התפילה באמצעות קטין, זאת מתוך הנחה כי לא ייבדק על ידי כוחות הביטחון במקום.

הודעת שירות הביטחון הכללי בדבר מעצר הפלסטינים, באה על רקע התגברות הפעולות המכונות על ידי אנשי כוחות הביטחון כ"טרור עממי". לאחרונה פרצו עימותים בכמה מוקדים בשטחים בין מפגינים פלסטינים לחיילי צה"ל בעקבות מותו של האסיר הביטחוני שמת בכלא הישראלי כתוצאה ממחלת הסרטן.