כוננות שיא בשטחים לקראת הלווית האסיר

במערכת הביטחון הישראלית, כמו גם בזאת הפלסטינית, נערכים לקראת התפרעויות אלימות שעשויות להתפתח היום בשטחים על רקע הלוויית האסיר הפלסטיני בחברון. דבר נוסף אשר עשוי להצית את הרוחות הוא מותם של שני פלסטינים שנהרגו אמש מירי צה"ל לאחר שיידו בקבוקי תבערה לעבר מוצב בשומרון

מערכת הביטחון נערכת היום בכוחות מתוגברים בשטחי הגדה לקראת הלווייתו של האסיר הביטחוני מייסרה אבו חמדייה, שמת לפני יומיים בבית חולים ישראלי לאחר שלקה במחלת הסרטן. בנוסף, אמש נהרגו מאש צה"ל שני צעירים פלסטינים ליד מוצב בשומרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בישראל חוששים כי הלווייתו של אבו חמדייה שתתקיים היום בחברון, כמו גם שלושת ימי האבל שהוכרזו ברשות הפלסטינית, יציתו גל חדש של ההתפרעויות אלימות בשטחים. כבר אתמול התפתחו בשטחים עימותים בין מפגינים פלסטינים לבין כוחות צה"ל. גורם ביטחוני בכיר סיפר לעיתון "ישראל היום" כי כוחות הביטחון הפלסטיניים הונחו שלא לאפשר הפרות סדר אלימות.

האסירים הביטחוניים בבתי הכלא ברחבי הארת הכריזו על שלושה ימים של שביתת רעב, במסגרתם החזירו אתמול כ-4,600 אסירים ביטחוניים את הארוחות שהוגשו להם בבתי הסוהר ברחבי הארץ במחאה על מותו של האסיר, שנגרם לטענתם בשל הטיפול הרשלני של ישראל.

אחרי שאתמול המכון לרפואה משפטית באבו כביר קבע שהאסיר אבו חמדייה מת כתוצאה מהתפשטות הסרטן בגופו, ולא מחבלה חיצונית, גופתו הועברה לנתיחה במכון הפלסטיני לרפואה משפטית באבו דיס. בנתיחה נמצאו "גידול ממאיר בגרון באזור מיתרי הקול עם פיזור גרורתי מפושט בצוואר, בית החזה, חלל החזה, הכבד, עמוד השידרה והצלעות", כך נכתב בדוח.

מייסרה אבו חמדייה (חדשות 2)

אמש: צעיר נהרג מירי צה"ל

אמש נורה למוות צעיר פלסטיני לאחר שרץ יחד עם חברו לעבר כוח צה"ל סמוך להתנחלות עינב שבשומרון ויידה בקבוקי תבערה. סוכנות הידיעות הפלסטינית מעאן טענה כי ההרוג בתקרית הוא נער בן 17 וכי יחד איתו נפגעו עוד שלושה צעירים נוספים.

גורמים פלסטינים דיווחו הבוקר כי סמוך למוצב בו אירעה התקרית התגלתה גופה נוספת של צעיר פלסטיני, שככל הנראה נפגע מאז צה"ל לאחר שלקח חלק בהתקפת המוצב הצבאי.

בצה"ל הסבירו כי החיילים פתחו באש לעבר שני בני אדם לאחר שאלה התקרבו לעמדת צה"ל תוך שהם רצים ומיידים בקבוקי תבערה לעבר החיילים. בדיקת נסיבות האירוע נמשכת גם בשעה זו.