תקרית בשומרון: פלסטיני נהרג מירי צה"ל

על רקע התחממות השטח בימים האחרונים ומותו של האסיר הפלסטיני ממחלת הסרטן בכלא הישראלי, נרשמת דריכות מיוחדת במחסומים ובשטחים, והלילה זה נגמר גם במותו של פלסטיני. צעיר בן 17 נורה יחד עם חברו על ידי כוחות צה"ל. בדובר צה"ל מסבירים כי השניים רצו לעבר העמדה והשליכו בקבוקי תבערה על החיילים

תקרית בשומרון. ארכיון (רויטרס)

השטח ממשיך להתחמם?: צעיר פלסטיני נורה הלילה למוות, לאחר שרץ יחד עם חברו לעבר כוח צה"ל סמוך להתנחלות עינב שבשומרון ויידה בקבוקי תבערה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדיווח של סוכנות הידיעות הפלסטינית מעאן נטען כי ההרוג בתקרית הוא נער בן 17 וכי יחד איתו נפגעו עוד שלושה צעירים נוספים. בצה"ל לעומת זאת טוענים כי נפגע עוד צעיר אחד, וכי החיילים פתחו באש לאחר שהשניים התקרבו לעמדת צה"ל תוך שהם רצים ומיידים בקבוקי תבערה לעבר החיילים.

בדובר צה"ל מסבירים כי החיילים פתחו לעברם באש, שהובילה למותו של אחד ולפציעתו של האחר. בדיקת נסיבות האירוע נמשכת גם בשעה זו.

דו"ח הנתיחה של האסיר אישר: מת מסרטן

בעוד שמותו של האסיר הביטחוני אבו חמדיה מיסארה, שהלך לעולמו אתמול בכלא הישראלי, ממשיך לעורר סערה בקרב הפלסטינים, פורסם בשעות הצהריים דוח הנתיחה שלאחר המוות שנערך במכון לרפואה משפטית באבו כביר, שבו נקבע באופן חד-משמעי כי המוות נגרם כתוצאה מסיבוכים של מחלת הסרטן - ולא מחבלה.

"בנתיחה נמצא גידול ממאיר בגרון באזור מיתרי הקול עם פיזור גרורתי מפושט בצוואר, בית החזה, חלל החזה, הכבד, עמוד השידרה והצלעות", נכתב בדוח.

עוד קבעו המומחים שניתחו את הגופה: פרופ' היס, פרופ' אפק ומנהל המכון לרפואה משפטית הפלסטיני, ד"ר אל-עלול כי "בסיכום המחלה מבית החולים סורוקה מצוין כי המנוח היה מעשן כבד, גורם הסיכון המוביל לסרטן הגרון". בסוף הדברים נכתב: "המוות נגרם מסיבוכים של מחלת הסרטן ולא נמצאו סימני חבלה".