מערכת "כיפת ברזל" הוצבה באילת

בתום הערכת מצב, הוחלט במערכת הביטחון להציב את מערכת ההגנה מפני רקטות בעיר הדרומית. בצה"ל נערכים לאפשרות שארגוני טרור ינסו לבצע ירי לאזור

ברוכה הבאה לאילת. כיפת ברזל (דוברות משרד הביטחון)

עכשיו מדן ועד אילת: אחרי שהוכיחה את עצמה באזור רצועת עזה ובגוש דן, ודילגה גם לצפון הארץ, הוצבה לאחרונה מערכת ההגנה האווירית "כיפת ברזל" בעיר הדרומית בישראל - אילת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההחלטה התקבלה בתום הערכת מצב של מערכת הביטחון, שבה הובאו מחדש השיקולים הביטחוניים בסביבות אילת, ובמיוחד האיומים מכיוון סיני. בצה"ל נערכים לאפשרות שארגוני טרור ינסו לשוב ולבצע ירי לאזור.

הסוללה שהוצבה באילת היא הסוללה החמישית שהפכה לכשירה לגמרי לשימוש. במהלך מבצע "עמוד ענן" בעזה היא הופעלה בשל מצב החירום בלבד. בימים האחרונים היא נמסרה לחיל האוויר, לאחר שבמערך ההגנה האווירית השלימו גם את הצבת המפקדים והחיילים לסוללה, ובכך הפכה למבצעית.

בצפון הוצבה לפני כחודשיים סוללה נוספת

בתחילת חודש פברואר הוצבה מערכת כיפת ברזל נוספת בצפון, שלישית במספר בתקופה האחרונה. במערכת הביטחון אמרו אז כי ההחלטה על הצבתה של המערכת השלישית לא התקבלה בשל הדיווחים על הנעשה בסוריה.

עשרה ימים לפני כן פורסם על הצבתן של שתי מערכות כיפת ברזל בצפון, ודובר צה"ל הסבירו אז כי "מערכת כיפת ברזל נמצאת בתהליך קליטה מבצעית שבמסגרתו מוצבת סוללה מעת לעת באתרים שונים ברחבי המדינה. בימים אלה, כחלק מתכנית הקליטה המבצעית, היא הועברה לצפון".