הסלמה בדרום? לא לפי חמאס

ירי הרקטות מכיוון רצועת עזה לשטח ישראל חוזר בימים האחרונים ומחזיר את תושבי האזור לימים שקיוו לשכוח. אחרי כמה מטחים נראה היה שהאזור הולך לקראת התחממות, אבל נראה שבחמאס מנסים לשדר היום עסקים כרגיל. במסרים שהעבירו דרך המצרים טוענים שירסנו את היורים וישמרו על הפסקת האש

בחמאס לא רוצים לראות עוד 'עמוד ענן': בעקבות הירי המתחדש לעבר יישובי הדרום בימים האחרונים בארגון מבהירים במסרים לישראל כי הם מתכוונים לשמר את הפסקת האש, ובין היתר הם מבצעים מעצרים נגד ארגונים המחדשים את הירי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אם להסתמך על דברי חמאס, נראה שהאזור לא הולך לכיוון הסלמה בימים הקרובים. בארגון מעבירים היום מסרים דרך מצרים, לפיהם הם יפעלו לרסן את הגורמים שעוסקים בשיגור הרקטות וישמרו את הפסקת האש.

הארגונים היורים מנגד טוענים כי מדובר במחאה על כך שחמאס לא ביצע כל פעולה בעקבות מותו האסיר הפלסטיני ממחלת הסרטן בכלא הישראלי. בינתיים, בחמאס מבצעים מעצרים של פעילי טרור סלפים שעומדים מאחורי מקרי הירי האחרונים.

בחמאס נזהרים במיוחד ועוסקים בהעברת מסרים מחשש לסבב אלימות נוסף נגד ישראל שיוביל למבצע דומה לעמוד ענן. מאחורי הקלעים גם המצרים מפעילים לחץ כבד לשמירה על השקט. עם זאת, במערכת הביטחון יודעים שהמצב שביר, ומבהירים שירי נוסף לישראל יגרור תגובה.

הבוקר: שוב ירי לעבר שדרות

אחרי הירי אתמול לעבר יישובי הדרום והתקיפות של חיל האוויר ברצועה, שהגיעו בתגובה, נפתח גם הבוקר בירי מרצועת עזה לשטח ישראל. שתי רקטות קסאם נורו לעבר שדרות - ממש בשעה שבה עשו את דרכם התלמידים לבתי הספר והגנים לאחר סיום חופשת הפסח. הרקטות התפוצצו בשטחים פתוחים ולא גרמו לנפגעים או לנזק.

סמוך לשעה 07:30 נשמעה אזעקת צבע אדום בשדרות ובחלק מיישובי מועצת שער הנגב, ואחרי זמן קצר הדי פיצוצים. כוחות צבא ומשטרה החלו בסריקות לאיתור שתי הרקטות ומצאו אחת מהן בשטח פתוח ליד העיר.

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון הבהיר הבוקר כי ישראל לא תעבור בשתיקה על ירי הרקטות. "אנו רואים בחמאס אחראי לכל מה שנורה מהרצועה. לא נאפשר שגרה של טפטופי ירי לעבר אזרחינו וכוחותינו", אמר יעלון עוד לפני הירי לשדרות. "גם ברמת הגולן המדיניות שלנו היא שאין לנו כל כוונה לעבור לסדר היום על ירי מסוריה לעבר שטח ישראל, בין אם במקרה או שלא במקרה, ונגיב על כך ביד תקיפה". 

ראש העיר שדרות דוד בוסקילה אמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט: "מכיוון שהייתה פעילות של צה"ל בלילה ברצועת עזה, לא היה לנו ספק שיהיה ירי לעברנו, וזה היה צפוי. אנחנו לוקחים את ההתפתחות הזו בחשבון ומקווים שזה לא יתפתח לכדי הסלמה. גורמי ביטחון לא הזהירו אותנו מפני התחממות אפשרית בעקבות הירי. אנחנו מתנהלים בשגרה, הלימודים מתקיימים - בתי הספר בעיר ממוגנים".