הרמטכ"ל גנץ: "לא נחזור למצב שלפני עמוד ענן"

שעות לאחר ירי הרקטות לעבר יישובי הדרום הבוקר, התייחס מפקד הצבא לאירועים הביטחוניים האחרונים ואמר כי לא ירשה שמקרים מסוג זה יחזרו על עצמם. לדבריו הצטרף גם שליח האו"ם למזרח התיכון, רוברט סרי, ששיגר הודעת גינוי חריפה בנושא

הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, התייחס לירי הרקטות לעבר דרום הארץ שאירע הבוקר, ואמר כי צה"ל לא ירשה שמקרים מסוג זה יישנו. גם שליח האו"ם למזרח התיכון, רוברט סרי, שיגר הודעה בעלת מסר דומה, שבה גינה את המעשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לא ניתן לימים שלפני מבצע 'עמוד ענן' לחזור על עצמם", אמר גנץ במהלך פגישה עם ניצולת שואה שקיים היום. זמן קצר לאחר מכן, הגיע גנץ ליום עיון לפורום מטכ"ל. בחדשות 2 העברנו את הכינוס, תחת הכותרת "יצאנו להגן על הרוח - 70 שנים למרידות בשואה", בשידור חי.

לדבריו של גנץ הצטרף המתאם המיוחד מטעם האומות המאוחדות לתהליך השלום במזרח התיכון, רוברט סרי, שציין כי הוא "מודאג לנוכח המצב הנפיץ בשטח, שאותו ממחישים חידוש ירי הטילים מעזה אל ישראל אתמול והבוקר והמתיחות המתמשכת בסוגיות האסירים שטרם באו על פתרונן".

ראש העיר שדרות: "לא היה לנו ספק שיהיה ירי"

גם ראשי הרשויות שאליהם כוון הירי הבוקר אמרו כי לא הופתעו לנוכח מטחי הרקטות. בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט, אמר ראש העיר שדרות, דוד בוסקילה, כי "מכיוון שהייתה פעילות של צה"ל בלילה ברצועת עזה, לא היה לנו ספק שיהיה ירי לעברנו, וזה היה צפוי. אנחנו לוקחים את ההתפתחות הזו בחשבון ומקווים שזה לא יתפתח לכדי הסלמה".

הוא הוסיף, כי "גורמי ביטחון לא הזהירו אותנו מפני התחממות אפשרית בעקבות הירי. אנחנו מתנהלים בשגרה, הלימודים מתקיימים - בתי הספר בעיר ממוגנים".

גם ראש המועצה האזורית שער הנגב, אלון שוסטר, אמר בעקבות הירי: "הבוקר התעוררנו לשגרת החירום המוכרת לנו ב-12 השנים האחרונות. שוב, רקטות מתפוצצות בשעה שבה ילדים יוצאים למוסדות החינוך. מחובתה של הממשלה החדשה, כמו כל הממשלות שלפניה, להגן על שלום תושבי קו העימות ולחזק אותם בכל תחומי החיים הייחודיים לאזור עוטף עזה".

דובר צה"ל תא"ל יואב (פולי) מרדכי אמר בשיחה עם חדשות 2 כי "אני מניח שלא נראה סבב הסלמה, היממה האחרונה היא תזכורת שהאיומים לא נעלמו".

בתוך כך, נקלטה שלשום בחיל האוויר סוללת "כיפת ברזל" החמישית, והפכה להיות מבצעית באופן רשמי. במהלך מבצע "עמוד ענן", הוצבה המערכת במרכז הארץ ויירטה רקטות שנורו לעבר גוש דן.