האסירים הביטחוניים החזירו את ארוחות הבוקר, גופת האסיר שמת תנותח היום

4,600 האסירים הביטחוניים המוחזקים בבתי הכלא בישראל החזירו את ארוחות הבוקר, במחאה על מותו של האסיר הפלסטיני מיסארה אבו חמדייה, אתמול מסרטן. גופתו תנותח היום במכון לרפואה משפטית וגם על ידי רופאים פלסטינים - לבקשת משפחתו. בצה"ל נערכים להסלמה במהלך הלווייתו שתיערך מחר

מותו של האסיר הפלסטיני פעיל החמאס מיסארה אבו חמדייה עדיין ממשיך לעורר סערה וחשש מפני התלקחות מהומות בשטחים: האסירים הביטחוניים, כ-4,600 במספר, החזירו היום את ארוחות הבוקר שהוגשו להם בבתי הכלא ברחבי הארץ. שביתת הרעב שעליה הכריזו צפויה להימשך בין יומיים לשלושה. למרות הצהרותיהם, בשב"ס ציינו כי בתאי הכלא שלהם יש עדיין מזון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מעבר להחזרת הארוחות, לא נרשמו עד כה מהומות או התפרעויות בבתי הכלא. זאת, לאחר שאתמול התפרעו מאות פלסטינים במזרח ירושלים ובחברון בתגובה למותו של מיסארה, שנידון למאסר עולם, אובחן כחולה סרטן סופני לפני כשבוע והגיש בקשה לשחרור מוקדם עקב מחלתו.

היום תנותח גופתו של האסיר במכון לרפואה משפטית באבו כביר. לבקשת משפחתו של מיסארה תבוצע נתיחה נוספת בידי רופאים פלסטינים באבו דיס. במקביל, במערכת הביטחון נערכים להפרות סדר לקראת הלווייתו מחר.

האסיר שמת אתמול מסרטן

שב"ס: "פעלנו לשחרר את האסיר"

בשירות בתי הסוהר הגיבו אמש להפרות הסדר של האסירים הביטחוניים שאירעו, בעקבות מותו של מיסארה. "השב"ס פעל לשחרר את האסיר מטעמים רפואיים ואפילו יזם פנייה לוועדת השחרורים כדי לשחררו", אמר בריאיון לחדשות 2 מפקד מחוז דרום בשירות בתי הסוהר, גונדר נזים סביתי.

סביתי סיפר כי "דיון אחד של הוועדה בעניין כבר התקיים, ודיון נוסף אמור היה להתקיים בהמשך השבוע הזה, אבל לצערי ההליך לא הושלם". מפקד מחוז דרום בשב"ס הוסיף כי בפברואר אובחנה בגופו של האסיר מחלת הסרטן והוא החל לקבל מיד טיפול רפואי. "לאחר מכן, קיבלנו חוות דעת שבה נכתב כי מצבו של האסיר סופני. החלטנו להעבירו לבית החולים סורוקה בבאר שבע, ותוך כדי המלצנו לשחררו מהמאסר".

ראש הממשלה הפלסטיני סלאם פיאד אמר אתמול כי ישראל נוקטת במדיניות של הזנחה רפואית, וזו לטענתו הסיבה למותו של מיסארה. הוא ציין כי יש "לפתוח את בתי הסוהר לפיקוח בינלאומי כדי לבדוק מה מתרחש בהם". יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו-מאזן הדגיש כי הרשות ביקשה את שיחררו של מיסארה: "ישראל עקשנית ויהירה, היא האחראית למותו".