שתי רקטות התפוצצו ליד שדרות; אין נפגעים

לאחר שצה"ל תקף הלילה ברצועת עזה לראשונה מאז מבצע "עמוד ענן", שוגרו שני קסאמים שהתפוצצו בשטחים פתוחים סמוך לעיר. כוחות הביטחון עורכים סריקות אחרי שרידי הרקטות. אין נפגעים ולא נגרם נזק. שר הביטחון: "לא נאפשר שגרה של טפטופי ירי". הערכה: לא צפוי סבב הסלמה

אחרי הירי אתמול לעבר יישובי הדרום והתקיפות של חיל האוויר ברצועה, שהגיעו בתגובה, נפתח גם הבוקר בירי מרצועת עזה לשטח ישראל. שתי רקטות קסאם נורו לעבר שדרות - ממש בשעה שבה עשו את דרכם התלמידים לבתי הספר והגנים לאחר סיום חופשת הפסח. הרקטות התפוצצו בשטחים פתוחים ולא גרמו לנפגעים או לנזק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סמוך לשעה 07:30 נשמעה אזעקת צבע אדום בשדרות ובחלק מיישובי מועצת שער הנגב, ואחרי זמן קצר הדי פיצוצים. כוחות צבא ומשטרה החלו בסריקות לאיתור שתי הרקטות ומצאו אחת מהן בשטח פתוח ליד העיר.

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון הבהיר הבוקר כי ישראל לא תעבור בשתיקה על ירי הרקטות. "אנו רואים בחמאס אחראי לכל מה שנורה מהרצועה. לא נאפשר שגרה של טפטופי ירי לעבר אזרחינו וכוחותינו", אמר יעלון עוד לפני הירי לשדרות. "גם ברמת הגולן המדיניות שלנו היא שאין לנו כל כוונה לעבור לסדר היום על ירי מסוריה לעבר שטח ישראל, בין אם במקרה או שלא במקרה, ונגיב על כך ביד תקיפה". 

ראש העיר שדרות דוד בוסקילה אמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט: "מכיוון שהייתה פעילות של צה"ל בלילה ברצועת עזה, לא היה לנו ספק שיהיה ירי לעברנו, וזה היה צפוי. אנחנו לוקחים את ההתפתחות הזו בחשבון ומקווים שזה לא יתפתח לכדי הסלמה. גורמי ביטחון לא הזהירו אותנו מפני התחממות אפשרית בעקבות הירי. אנחנו מתנהלים בשגרה, הלימודים מתקיימים - בתי הספר בעיר ממוגנים".

שרידי הרקטה שנורתה לשדרות (חדשות 2)

הערכה: לא צפוי סבב הסלמה נוסף

ראש המועצה האזורית שער הנגב, אלון שוסטר, אמר בעקבות הירי: "הבוקר התעוררנו לשגרת החירום המוכרת לנו ב-12 השנים האחרונות. שוב, רקטות מתפוצצות בשעה שבה ילדים יוצאים למוסדות החינוך. מחובתה של הממשלה החדשה, כמו כל הממשלות שלפניה, להגן על שלום תושבי קו העימות ולחזק אותם בכל תחומי החיים הייחודיים לאזור עוטף עזה".

דובר צה"ל תא"ל יואב (פולי) מרדכי אמר בשיחה עם חדשות 2 כי "אני מניח שלא נראה סבב הסלמה, היממה האחרונה היא תזכורת שהאיומים לא נעלמו".

בצה"ל מעריכים כי פלגים קטנים בעזה הם שאחראים לירי, אך מבהירים כי חמאס הוא האחראי הבלעדי. "צה"ל הגיב אתמול כדי להעביר מסר לחמאס שהוא לא מוכן לעבור לסדר היום", הדגיש תא"ל מרדכי. "תושבי הדרום לא יהיו בני ערובה לכל ביקור של נשיא או לכל מותו של אסיר. אני מניח שלחמאס אין עניין להביא להסלמה באזור".

אמש: צה"ל תקף יעדים בעזה

הוא הדגיש כי צה"ל עוקב מודיעינית ומבצעית אחר האירועים: "אני מקווה שהשקט שהיה בחופשה יימשך". בהתייחסו למותו של האסיר הפלסטיני אתמול אמר דובר צה"ל: "היום תיערך הנתיחה ומחר הלוויה, יש יומיים רגישים לפנינו".

הרקטות שנורו הבוקר הגיעו, לאחר שסמוך לחצות בוצעה תקיפה ראשונה של צה"ל ברצועת עזה - לראשונה מאז סיום מבצע "עמוד ענן". בדובר צה"ל אישרו כי חיל האוויר תקף במהלך הלילה מספר מטרות סמוך לעזה.

"כלי טיס של חיל האוויר תקף במהלך הלילה שני יעדי טרור בצפון רצועת עזה בתגובה לירי לעבר מדינת ישראל", נמסר מדובר צה"ל. בין היעדים שהותקפו: מתקנים בבית להייא ובאזור הסמוך לעיר עזה. בהודעה צויין כי זוהו פגיעות מדויקות במטרות וכי מטוסי חיל האוויר שבו לבסיסים ללא פגע. "צה"ל לא יסבול כל ניסיון פגיעה באזרחי מדינת ישראל ובחיילי צה"ל וכי אין בכוונת צה"ל לאפשר חזרה למציאות אשר קדמה למבצע 'עמוד ענן'", לשון ההודעה.