לראשונה מזה חצי שנה: צה"ל תקף בעזה

בפעם הראשונה מאז מבצע "עמוד ענן": חיל האוויר תקף הלילה יעדים בעזה. התקיפה נעשתה בתגובה לרקטה שנורתה מהרצועה ופגעה בין שני יישובים במועצה האזורית שבנגב. בנוסף, אתמול נורו גם שתי פצצות מרגמה לכיסופים

חיל האוויר תוקף בעזה, ארכיון (רויטרס)

לאחר שהפלסטינים דיווחו כי מטוסים הגיחו בשמי הרצועה, בדובר צה"ל אישרו כי חיל האוויר תקף במהלך הלילה מספר מטרות סמוך לעזה. פעולת צה"ל התבצע בתגובה לירי שהתרחש אתמול לעבר שטח ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דובר צה"ל פרסם כי לראשונה מאז מבצע "עמוד ענן" שנערך לפני כחצי שנה "כלי טיס של חיל-האוויר תקף במהלך הלילה שני יעדי טרור בצפון רצועת עזה בתגובה לירי לעבר מדינת ישראל". בין היעדים שהותקפו: מתקנים בבית להייא ובאזור הסמוך לעיר עזה. בהודעה צויין כי זוהו פגיעות מדויקות במטרות ומטוסי חיל האוויר שבו לבסיסים ללא פגע. "צה"ל לא יסבול כל ניסיון פגיעה באזרחי מדינת ישראל ובחיילי צה"ל וכי אין בכוונת צה"ל לאפשר חזרה למציאות אשר קדמה למבצע "עמוד ענן", לשון ההודעה.

להודעת דובר צה"ל קדמו הדיווחים מפי גורמים פלסטינים לפיהם "מטוסים של צבא הכיבוש הפציצו אזור פתוח בצפון עזה, אין נפגעים". התקיפה הגיעה לאחר שאתמול השקט בדרום הופר שוב: תושבים במועצה אזורית אשכול שבנגב המערבי דיווחו אמש על הדי פיצוצים של רקטה שנחתה בין שני יישובים במועצה. בנוסף, התושבים אף התלוננו כי לא נשמעה אזעקה במקום.

"זו נפילה ראשונה באשכול מאז סיום מבצע 'עמוד ענן'", אמר אתמול ראש המועצה האזורית חיים ילין. "ארבע ממשלות התחלפו והקסאמים ממשיכים להתפוצץ על ביתנו. דין קסאם בעוטף עזה חייב להיות כדין אזעקה בתל אביב". ילין קרא לממשלה החדשה לפעול בנחרצות אל מול הירי לדרום. "הממשלה חייבת למגר את ירי הטילים ולחזק את התושבים ואת התשתיות באזור. זו התשובה האזרחית לטרור", אמר.


שדרות: נמצא קסאם שהתפוצץ לפני כשבועיים

עוד אתמול, נורו שתי פצצות מרגמה מרצועת עזה לכיוון כיסופים. בתום סריקות באזור נמצאו שרידיה של אחת, והשנייה נפלה ככל הנראה בשטח פלסטיני. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. בצה"ל מעריכים כי הירי הגיע בתגובה למות האסיר הביטחוני. הירי הזה מצטרף אל ארבע הרקטות שהתפוצצו בשטח ישראל בזמן ביקור הנשיא אובמה לפני שלושה שבועות.

אתמול בשעות צוות גן ילדים בשדרות נדהם לגלות כי במהלך חופשת חג הפסח רקטת קסאם התפוצצה במקום וגרמה נזק רב. בבדיקות שנערכו התברר כי הרקטה הייתה החמישית ששוגרה לשטח ישראל בזמן ביקור הנשיא אובמה.

צוות הגן, בו מתחנכים 25 ילדים כבני 3, הגיעו הבוקר להכין אותו לקראת החזרה לפעילות בתום חופשת הפסח. הם גילו את החור העצום בגג המבנה ואת הנזק הרב. למרבה המזל, אף ילד לא היה בקרבת מקום בעת הנפילה. למרבה הפליאה, אף אחד לא ידע על הפיצוץ הזה - עד היום.

"ישנן רקטות שנופלות בשטחים פתוחים שאותן אתה מגלה אחרי חודשיים - הנס שקרה לנו הוא שהרקטה התפוצצה כשלא היה אף ילד בגן", אמר לחדשות 2 באינטרנט ראש עיריית שדרות דוד בוסקילה. "אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם היו שם ילדים".