רקטה התפוצצה במועצה אזורית אשכול: אין נפגעים

הרקטה שנורתה מהרצועה פגעה בין שני יישובים במועצה האזורית שבנגב. תושבים התלוננו שלא נשמעה אזעקה. ראש המועצה חיים ילין: "זו נפילה ראשונה באשכול מאז סיום מבצע עמוד ענן, ארבע ממשלות התחלפו והקסאמים ממשיכים להתפוצץ על ביתנו". מוקדם יותר נורו שתי פצצות מרגמה לכיסופים

ארכיון (רויטרס)

השקט בדרום הופר היום בפעם השנייה: תושבים במועצה אזורית אשכול שבנגב המערבי דיווחו הערב על הדי פיצוצים של רקטה שנחתה בין שני יישובים במועצה והתלוננו שלא נשמעה אזעקה. לא דווח על נפגעים ולא נגרם נזק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"זו נפילה ראשונה באשכול מאז סיום מבצע 'עמוד ענן'", אמר ראש המועצה האזורית חיים ילין. "ארבע ממשלות התחלפו והקסאמים ממשיכים להתפוצץ על ביתנו. דין קסאם בעוטף עזה חייב להיות כדין אזעקה בתל אביב". ילין קרא לממשלה החדשה לפעול בנחרצות אל מול הירי לדרום. "הממשלה חייבת למגר את ירי הטילים ולחזק את התושבים ואת התשתיות באזור. זו התשובה האזרחית לטרור", אמר.

מוקדם יותר היום נורו שתי פצצות מרגמה מרצועת עזה לכיוון כיסופים. בתום סריקות באזור נמצאו שרידיה של אחת, והשנייה נפלה ככל הנראה בשטח פלסטיני. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. בצה"ל מעריכים כי הירי הגיע בתגובה למות האסיר הביטחוני.

שדרות: נמצא קסאם שהתפוצץ לפני כשבועיים

בשעות הבוקר צוות גן ילדים בשדרות נדהם לגלות כי במהלך חופשת חג הפסח רקטת קסאם התפוצצה במקום וגרמה נזק רב. בבדיקות שנערכו התברר כי הרקטה נפלה בזמן ביקור אובמה, לפני שבועיים, יחד עם רקטה נוספת - וגרמה נזק למקום.

צוות הגן, בו מתחנכים 25 ילדים כבני 3, הגיעו הבוקר להכין אותו לקראת החזרה לפעילות בתום חופשת הפסח. הם גילו את החור העצום בגג המבנה ואת הנזק הרב. למרבה המזל, אף ילד לא היה בקרבת מקום בעת הנפילה. למרבה הפליאה, אף אחד לא ידע על הפיצוץ הזה - עד היום.

"ישנן רקטות שנופלות בשטחים פתוחים שאותן אתה מגלה אחרי חודשיים - הנס שקרה לנו הוא שהרקטה התפוצצה כשלא היה אף ילד בגן", אמר לחדשות 2 באינטרנט ראש עיריית שדרות דוד בוסקילה. "אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם היו שם ילדים".