"פעלנו לשחרר את האסיר מטעמים רפואיים"

אסירים ביטחוניים רבים הפרו סדר היום בארבעה בתי כלא בדרום, בעקבות מותו של אסיר ביטחוני ממחלת הסרטן, אלא שבשירות בתי הסוהר – שהשתלט על המהומות – מבהירים כי הם יזמו פנייה לוועדת השחרורים והמליצו לשחרר את האסיר שהגיע למצב סופני

בשירות בתי הסוהר מגיבים להפרות הסדר של האסירים הביטחוניים שאירעו היום, בעקבות מותו של אחד האסירים הביטחוניים, פעיל החמאס מייסרה אבו חמדייה. "השב"ס פעל לשחרר את האסיר מטעמים רפואיים ואפילו יזם פנייה לוועדת השחרורים כדי לשחררו", אמר היום בריאיון לחדשות 2 מפקד מחוז דרום בשירות בתי הסוהר, גונדר נזים סביתי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סביתי סיפר כי "דיון אחד של הוועדה בעניין כבר התקיים, ודיון נוסף אמור היה להתקיים בהמשך השבוע הזה, אבל לצערי ההליך לא הושלם".

מפקד מחוז דרום בשב"ס הוסיף כי בפברואר אובחנה בגופו של האסיר מחלת הסרטן והוא החל לקבל מיד טיפול רפואי. "לאחר מכן, קיבלנו חוות דעת שבה נכתב כי מצבו של האסיר סופני. החלטנו להעבירו לבית החולים סורוקה בבאר שבע, ותוך כדי המלצנו לשחררו מהמאסר".

בגלל מות האסיר? נורו פצמ"רים לדרום

סביתי הודה כי בעקבות מותו של האסיר בבית החולים סורוקה, חלק מהאסירים הביטחוניים הפרו את הסדר והמשמעת בתוך בתי הכלא. "זה כלל דפיקות על דלתות והשלכת חפצים, אבל נכון לעכשיו הכל שקט ותחת שליטה", אמר בכיר השב"ס. "בבית הסוהר רמון נאלצו הסוהרים להשתמש בגז מדמיע כדי להשתלט על האירוע, וגם שם השגרה חזרה".

מוקדם יותר נורו שתי פצצות מרגמה מרצועת עזה לכיוון כיסופים. בתום סריקות באזור נמצאו שרידיה של אחת, והשנייה נפלה ככל הנראה בשטח פלסטיני. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. בצה"ל מעריכים כי הירי הגיע בתגובה למות האסיר הביטחוני.

אחר הצהריים התקהלו כמה עשרות בני אדם סמוך לשער שכם בירושלים, להפגנה בלתי חוקית במחאה על מותו של האסיר הפלסטיני. המשטרה, שניסתה לפזר את ההפגנה, נתקלה במטר של אבנים וכתוצאה מכך נאלצה להשתמש ברימוני הלם לפיזור ההתקהלות. במהלך האירוע נעצרו תשעה מהמתפרעים. לא נמסר על נפגעים.