אחרי שבועיים התברר: רקטה נפלה בגן בשדרות

הצוות החינוכי שהגיע הבוקר להכין את גן הילדים בשדרות לחזרה ללימודים הופתע: קסאם חדר דרך הגג בתחילת החופשה, בעת ביקור אובמה, וגרם לנזק רב. "לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם היו ילדים", אמר ראש העיר. בעירייה שוקלים לסגור זמנית את הגן

צוות גן ילדים בשדרות נדהם לגלות היום כי במהלך חופשת חג הפסח רקטת קסאם התפוצצה במקום וגרמה לנזק רב. בבדיקות שנערכו התברר כי הרקטה נפלה בזמן ביקור אובמה, לפני שבועיים, יחד עם רקטה נוספת - וגרמה נזק למקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

צוות הגן, בו מתחנכים 25 ילדים כבני 3, הגיעו היום להכין אותו לקראת החזרה לפעילות בתום החופשה מחר. הם גילו את החור העצום בגג המבנה ואת הנזק הרב. למרבה המזל, אף ילד לא היה בקרבת מקום בעת הנפילה. למרבה הפליאה, אף אחד לא ידע על הפיצוץ הזה - עד היום.

"ישנן רקטות שנופלות בשטחים פתוחים שאותן אתה מגלה אחרי חודשיים - הנס שקרה לנו הוא שהרקטה התפוצצה כשלא היה אף ילד בגן", אמר לחדשות 2 באינטרנט ראש עיריית שדרות דוד בוסקילה. "אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם היו שם ילדים".

הרקטה שנפלה בביקור אובמה (משטרת מחוז דרום)

בעירייה שוקלים לסגור זמנית את הגן

לאור התקרית, בעירייה שוקלים כעת לסגור את הגן, שממוגן חלקית בלבד. "אנו מחכים לחוות דעת ממומחי פיקוד העורף, שלאחריה נחליט האם להמשיך את הפעילות", עדכן בוסקילה.

מאז מבצע "עמוד ענן" שורר שקט יחסי באזור ולא היו נפגעים כתוצאה מרקטות שנורו מרצועת עזה. עם זאת, במהלך ביקור נשיא ארה"ב אובמה בישראל רקטה התפוצצה בחצר בית בשדרות וגרמה לנזק. לא היו נפגעים. היום התברר כי היא לא הייתה היחידה ששוגרה באותו מטח.