הדוגמנית השתמטה מצה"ל - ונשלחה לכלא

המשטרה הצבאית עצרה בשבוע שעבר דוגמנית בת 23 מתל אביב, לאחר שהשתמטה משירות במשך 6 שנים. "זו הייתה החוויה הכי קשה שהייתה לי בחיים", סיפרה לאחר שנאזקה ונשלחה לארבעה ימים בכלא. בינתיים, היא כבר קיבלה פטור משירות

"היה מזעזע". ל' הדוגמנית (פייסבוק)

ל', דוגמנית בת 23 מתל אביב, הגיעה לפני כשבוע לדיון בבית המשפט המחוזי בתל אביב בעניין חוזה הדוגמנות שלה. בסופו, חיכתה לה "הפתעה" לא נעימה: שוטר צבאי אזק אותה והובילה לכלא 4 הצבאי, בטענה שהשתמטה משירות במשך 6 שנים. היא הוחזקה במאסר במשך 4 ימים ולאחר מכן שוחררה למעצר בית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"השוטר הפתיע אותי בתום הדיון", סיפרה ל' בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "בזמן שהייתי עולה חדשה לא קיבלתי צו גיוס הביתה, ככל הנראה מישהו דיווח על זה רק עכשיו. הייתי בכלא ארבעה ימים ושמו אותי גם בבידוד. זה היה הדבר הכי קשה שעברתי בחיים שלי".

רק היום היא סיימה לרצות את מעצר הבית שלה, לאחר שהשתחררה רשמית מצה"ל בשל בעיות רפואיות. עם זאת, ההליכים בעניינה בבית הדין הצבאי עדיין נמשכים. את הטראומה הזאת היא לא תשכח בקרוב: "זה היה פשוט מזעזע, העיקר שלכלא אני לא חוזרת", אמרה ל'.

"עצרו אותה כאילו שהיא פושעת נמלטת"

עו"ד משה שוחטמן, שמייצג את הדוגמנית במשפט מול סוכנות הדוגמנות שלה והיה עד למעצר, סיפר: "האירוע נפל עליה כרעם ביום בהיר ומוכיח עד כמה מנותק הדין הצבאי מחיים רצויים במדינה דמוקרטית".

עו"ד משה שוחטמן (יח"צ)

הוא הוסיף כי "דווקא במתחם בית המשפט, אל מול עיניהם ההמומות של באי בית המשפט, הפעיל הצבא את ידו החזקה ועצר את מרשתי משל היתה פושעת נמלטת. אני סבור שצריך לשנות את הדין הצבאי על מנת למנוע מקרים מביכים כאלו בעתיד".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי: "ל' נעדרה משירות צבאי שלא ברשות לתקופה של כשש שנים. מפניותיה ללשכת הגיוס ומשיחות שנערכו עמה מטעם לשכת הגיוס עולה לכאורה שהייתה מודעת היטב לכך שהיא משתמטת. ל' נעצרה ומעצרה הוארך על ידי בית הדין הצבאי. היא שוחררה למעצר בית בגלל מצבה הרפואי שהוביל לפטירתה משירות צבאי. היום הודתה באשמה שיוחסה לה בבית הדין ובימים הקרובים צפוי להסתיים משפטה".