מהומות בבתי כלא בדרום בעקבות מות אסיר פלסטיני

אבו חאמדיה מיסארה, פעיל חמאס שנידון למאסר עולם בישראל, מת ממחלת הסרטן. בקרב חבריו בבתי הכלא בדרום פרצה מהומה ושב"ס שולח תגבורת לסייע לסוהרים

מהומות בעקבות מותו של אסיר פלסטיני בכלא בישראל: אבו חאמדיה מיסארה, אסיר פלסטיני בן 65 הכלוא בישראל כבר 11 שנים מת הבוקר בבית הסוהר "אשל" הסמוך לבאר שבע. מיסארה אובחן כחולה סרטן סופני לפני כשבוע והגיש בקשה לשחרור מוקדם עקב מחלתו. במספר בתי כלא בדרום פרצו מהומות במחאה על הטיפול בו. גם בחברון נרשמו הפרות סדר בהם השתתפו עשרות פלסטינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מיסארה, פעיל חמאס שנשפט למאסר עולם על ניסיון רצח, חברות בארגון טרור והחזקת כלי נשק, כלוא בישראל מאז שנת 2002. בחודש פברואר השנה הוא אובחן לראשונה כחולה סרטן הוושט והיה תחת מעקב רפואי של מומחים.

לפני כשבוע חלה תפנית דרמטית בכל האמור למצבו, לאחר שאובחן כחולה סופני. עקב הגילוי, פנה מיסארה לוועדת השחרורים כדי שזו תבחן בקשה לשחררו בהליך מוקדם. ההליך לבחינת שחרורו החל, אלא שהוא מת במהלכו. מיסארה נשפט והורשע בכך שהיה המגייס והמשלח של המחבלים שניסו לבצע פיגוע בקפה "קפית" בירושלים לפני כ-11 שנים.

במקביל, נציב שירות בתי הסוהר אהרון פרנקו אמר ליו"ר ועדת הפנים ח"כ מירי רגב (הליכוד) כי תוקם ועדת בדיקה בנושא מותו. פרנקו ציין בשיחתם כי האסיר היה בהליך שחרור וזכה לטיפול טוב מאוד בבית החולים.

מהומות בבתי כלא בדרום בעקבות מות האסיר

הטלוויזיה הפלסטינית דיווחה הבוקר על מותו של האסיר, ומאז שהתפשטה השמועה על מותו, החלו מהומות במספר בתי כלא בדרום הארץ. אסירים ביטחוניים מתפרעים בבתי המאסר "קציעות", "רמון", "נפחא" ובבית הכלא "אשל", בו שהה האסיר שמת. הם טוענים כי האסיר שמת לא זכה לטיפול נאות מישראל, ולמעשה הוזנח.

האסירים הפלסטינים החלו לדפוק על הדלתות ולהשליך חפצים אל מחוץ לתאים. בשירות בתי הסוהר פועלים לשלוח כוחות תגבור לבתי המאסר על מנת להשתלט על האסירים.