יום האדמה: פלסטינים מיידים אבנים במחסום קלנדיה

התחזיות לגבי המהומות הצפויות של יום השנה ה-37 למחאת הקרקעות הפלסטינית התממשו, כששני חיילי צה"ל נפצעו קל מיידוי אבנים בידי פלסטינים סמוך לקלקיליה. ילד בן 4 נפצע קל מהשלכת אבנים על רכבים בכביש המוביל לתקוע. גם בקלנדיה התפרעו מאות פלסטינים. מצה"ל נמסר כי הכוחות משיבים בירי אמצעים לפיזור הפגנות

כצפוי, יום האדמה ה-37 הביא עמו מהומות ברחבי הגדה המערבית: שני חיילי צה"ל נפצעו קל סמוך לקלקיליה כתוצאה מיידוי אבנים בידי פלסטינים. ילד בן 4 נפצע קל מידויי אבנים על רכבים בכביש המוביל לתקוע. כמו כן, ליד מחסום קלקיליה שבאזור ירושלים מתפרעים מאות מפגינים. כוחות הביטחון משיבים בירי ובאמצעים לפיזור הפגנות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אתמול דיווחה סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען", כי בין כוחות צה"ל לתושבי חברון פרצו עימותים על רקע ההיערכות הביטחונית מצידה של ישראל לאירועי יום האדמה. התהלוכה המרכזית של יום האדמה צפויה להיערך אחר הצהריים בסכנין.

הפגנות ביום האדמה (רויטרס)

יום האדמה מצוין על ידי הפלסטינים בכל שנה ב-30 במרס, והוא סמל למחאה נגד מה שהם מגדירים כקיפוח בתחום הקרקעות. יום האדמה הראשון נערך בשנת 1976 כמחאה על הפקעת קרקעות באזור סכנין, "למען ייהוד הגליל".

התפרעויות וזריקת אבנים (AP)

אירועי יום האדמה הראשון התגלגלו עד מהרה להפגנות אלימות שכללו יידויי אבנים ובקבוקי תבערה לעבר כוחות הביטחון הישראליים. במהלך המהומות נהרגו שישה מפגינים.