שר הביטחון טס לחתונה גם כשכיהן כרמטכ"ל

מתברר כי טיסת שר הביטחון משה (בוגי) יעלון לחתונת בתו בשבוע שעבר במסוק חיל האוויר לא הייתה הפעם הראשונה בה הגיע השר לאירוע משפחתי בטיסה. הבוקר פורסם ב"ידיעות אחרונות" כי גם בשנת 2002, כאשר כיהן כרמטכ"ל, טס יעלון במסוק בלק-הוק לחתונה משפחתית בליווי אשתו ושלושה אורחים

טס לחתונה גם כרמטכ"ל, יעלון (AP)

השבוע פורסם כי שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון הגיע לחתונת בתו שנערכה ביום חמישי האחרון בדרום במסוק צה"לי, אך הבוקר פרסם העיתון "ידיעות אחרונות" כי גם בשנת 2002, כאשר כיהן כרמטכ"ל, הגיע יעלון לחתונה משפחתית בצפון הארץ במסוק בלק-הוק של חיל האוויר, בליווי אשתו ושלושה אורחים נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, שפורסם לפני יותר מעשור, יעלון וארבעת מלוויו המריאו במסוק הצה"לי מבסיס מתקן אדם הסמוך למודיעין ונחתו באחד מבסיסי צה"ל שבצפון. משם המשיכו לחתונה המשפחתית שהתקיימה באולם אירועים סמוך לקיבוץ הגושרים.

ביום חמישי שעבר, כ-3 ימים לאחר שנכנס יעלון לתפקידו כשר ביטחון, נערך טקס החתונה של בתו בקיבוץ גרופית שבערבה, סמוך לאילת. בעקבות נוכחותו של יעלון בדיונים מרתוניים שמתקיימים בימים האחרונים במשרד הביטחון עד לשעות המאוחרות של הלילה, הוחלט בלשכת השר כי הוא יעשה את דרכו לחתונה במסוק צבאי, כך שהדבר יאפשר לו להמשיך את ההתייעצויות מבלי לקטוע אותן, ויחד עם זאת להוביל את בתו לחופה.

"השר השתתף בדיונים דחופים"

עלות שעת טיסה במסוק עומדת על כ-20 אלף שקל, וגורמים במערכת הביטחון מעריכים שעלויות הטסת שר הביטחון לערבה הגיעו לכ-100 אלף שקל, כולל שעה וחצי טיסה לכל כיוון והמתנה של המסוק על הקרקע. הם אמרו שמסוקים כאלה אמורים לשרת את שר הביטחון לצרכים מבצעיים בלבד וכינו את שאירע "שערורייה".

מלשכת שר הביטחון נמסר בתגובה כי "שר הביטחון טס במסוק לחתונת בתו בקיבוץ גרופית הסמוך לאילת מאחר ועד שעות הצהריים היה עסוק בדיונים מבצעיים דחופים והערכות מצב בלשכתו בתל אביב, במקום לבלות את יום החתונה עם משפחתו. כדי למנוע איחור לחתונת בתו, הוחלט מחוסר ברירה כי שר הביטחון יגיע לאירוע במסוק". עוד נמסר מלשכת השר כי עלות הטיסה הייתה 6,000 שקלים בלבד.