פצוע סורי הועבר לישראל - ומת מפצעיו

בפעם השלישית נכנסו היום שני פצועים סורים, מהקרבות המתנהלים מול כוחות אסד, לשטח ישראל כדי לקבל טיפול רפואי בבית חולים. בשעות הצהריים אישרו בצה"ל לשני פצועים נוספים לחצות את הגבול, והם הועברו במצב קשה לבית החולים נהריה. אחד מהם מת מפצעיו, השני מוגדר כעת במצב קשה מאוד

אחד הפצועים בבית החולים, היום (רוני אלברט – צילום רפואי – המרכז הרפואי לגליל המערבי נהריה)

פצועים סורים מתחילים אט אט לזלוג מכיוון סוריה לשטח ישראל - בחיפוש אחר טיפול רפואי. היום הגיעו שני נפגעים נוספים וחצו את הגבול באישור כוחות צה"ל. מותו של אחד מהם נקבע בבית החולים נהריה, והשני מאושפז שם גם בשעה זו כשהוא במצב קשה מאוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מהמרכז הרפואי נהריה נמסר כי שני הפצועים הסורים הובאו בשעות הצהריים על ידי כוחות צה"ל לקבלת טיפול - כשהם מוגדרים כנפגעים באורח אנוש. בבית החולים החלו את הטיפול בהם, בין היתר בחדר הלם, שם נקבע לבסוף מותו של אחד מהם. מצבו של הפצוע השני מוגדר עדיין קשה מאוד.

מנהל המרכז הרפואי ד"ר מסעד ברהום הסביר כי "אחד הפצועים סבל מפגיעת ראש קשה בשל חדירת כדור שיצא מצידו השני של ראשו וגרם לדימום מאסיבי". "לאורך הטיפול בו בוצעה החייאה ממושכת וננקטו מספר פעולות רפואיות מתקדמות", עדכן ד"ר ברהום, "אך נאלצנו לקבוע את מותו".

מנהל המרכז הרפואי עדכן גם על מצבו של הפצוע השני שהובא לבית החולים "מצבו קשה מאוד", הוא סיפר, "גם הוא סובל מחבלת ראש, והוא עובר כעת סדרת בדיקות הדמיה". "כמרכז רפואי הנמצא בחזית הצפונית אנו ערוכים בכל ימות השנה על מנת לתת מענה תוך זמן קצר למגוון פגיעות מורכבות", סיכם.

מעבר פצועים מסוריה - בפעם השלישית

בשבוע שעבר, על רקע ביקורו של הנשיא האמריקני ברק אובמה בישראל, התיר דובר צה"ל לפרסום כי שני פצועים סורים נוספים שהגיעו לגבול ישראל פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים. אז הייתה זו הפעם השנייה מאז החלה מלחמת האזרחים בה מפונים פצועים סורים לטיפול בבית חולים ישראלי. לגבול ברמת הגולן הגיעו ארבעה בני אדם שנפצעו בלחימה. על פי הדיווחים, שניים מהפצועים טופלו במעבר הגבול.

שני פצועים נוספים, פונו ממעבר הגבול לבית חולים בישראל להמשך טיפול רפואי. הפינוי התאפשר רק לאחר קבלת אישור מהרמטכ"ל בני גנץ לביצוע המהלך. בצה"ל הסבירו כי ההחלטה נבעה משיקולים הומניטאריים וכי אין שינוי בשלב זה במדיניות בה נוקט צה"ל באזור הגבול הסורי.

במקביל מתברר, כי ישראל אינה המדינה היחידה השוכנת סמוך לסוריה הסובלת מזליגת הלחימה לשטחה. סוכנות הידיעות "רויטרס" דיווחה כי חמישה פגזים נורו מסוריה לעבר שטח לבנון, יממה לאחר שראש הממשלה הלבנוני מישל סולימן הבהיר כי אירועים מסוג זה מהווים פגיעה "בלתי מקובלת" בריבונותה של מדינתו. עדי ראייה דיווחו כי הפגזים נחתו בשדה פתוח סמוך לכפר אל-קאסר הממוקם במרחק של קילומטר וחצי מגדר הגבול. על פי הדיווחים, לא היו אבידות בנפש בהפצצה.