החטוף הישראלי שב מסיני: "איימו על חיינו"

משפחת חסן מנצרת יכולה לנשום לרווחה: בנם אמיר, שנחטף בסוף השבוע שעבר בסיני, נחת אמש בנמל התעופה בן גוריון ובכך הושלם הליך שחרורו מהשבי. כמוהו שוחררה גם זוגתו הנורווגית איגי פיליפס. "החוטפים תקפו אותנו פיזית", סיפר לאחר שנחת

הצעיר הישראלי אמיר חסן, שנחטף עם זוגתו הנורווגית בסוף השבוע שעבר בסיני, נחת אמש בנמל התעופה בן גוריון והגיע בחזרה לישראל. "החוטפים תקפו אותנו פיזית ואיימו על חיינו" סיפר חסן בנמל התעופה. "הם אמרו לנו שאם לא ישחררו את קרובי משפחתם אנחנו נמות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

חלק מבני משפחתו הגיעו בכדי לקבל את פניו בנמל התעופה, כמו גם חבר הכנסת אחמד טיבי שבירך את השלטונות במצרים על המאמצים שהפעילו בכדי להביא לשחרורו של חסן. שאר בני המשפחה, החברים והמכרים, המתינו לחסן בביתו שבנצרת.

ממשרד החוץ נמסר אתמול כי "ישראל מודה לשלטונות המצריים על פעולתם המהירה, היעילה והמוצלחת לשחרור שני התיירים החטופים, מישראל ומנורווגיה. כולנו שמחים בשמחתה של משפחת חסן על חזרתו הביתה בשלום של בנם אמיר, ומברכים אותו בברכת 'ברוך השב'".

מוקדם יותר אתמול תועד חסן יחד עם זוגתו איגי פיליפס בסרטון ששודר בטלוויזיה המצרית, ובו השניים מודים על הטיפול המהיר בעניינם. "אני מאוד מאוד שמחה שאני יכולה לחזור הביתה לנורווגיה", אמרה פיליפס למצלמות, "לפגוש את משפחתי ולהישאר עם חבריי שאני אוהבת כל כך".

פיליפס אף התייחסה לחששות הגדולים שליוו אותה בימים האחרונים כשהייתה בשבי, ואמרה "הוקל לי כשהבנתי שכל זה עומד להיגמר". כנופיית הבדואים שחטפה את השניים, שיחררה אותם לידי הרשויות המצריות, לאחר ארבעה ימים בהם מיקומם לא היה ידוע. הם נחטפו ביום שישי שעבר בזמן שנסעו על החוף המזרחי של חצי האי סיני בין טאבה לנואיבה. החוטפים דרשו לשחרר את קרוב משפחתם שמוחזק בכלא בקהיר בתמורה לשיחרור השניים, במשטרה המצרית הסכימו לבחון את המקרה.

המשפחה: "הימים האחרונים היו מורטי עצבים"

המטה ללוחמה בטרור במשרד ראש הממשלה פרסם אזהרת מסע לסיני, שנמצאת בתוקף, ועל פיה יש בחצי האי סכנה ברורה ומיידית לישראלים, גם מצד ארגוני טרור בעזה שפועלים בחצי האי מאז נפילת המשטר, וכל אזרח ישראל שנמצא במקום מתבקש לצאת מסיני מיד.

קרוב משפחה של אמיר חסן סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי "זו הקלה גם מבחינתנו, כל ארבעת הימים האחרונים היו מורטי עצבים. פנינו לכל גורם שיכול לעזור בשחרור של אמיר. היום לפנות בוקר התבשרנו על זה שהוא השתחרר ואנו מודים לכל מי שסייע: משרד החוץ, הקונסוליה, וח"כ אחמד טיבי".