שוחררו הישראלי והנורווגית שנחטפו בסיני

הישראלי ובת זוגו הנורווגית שנחטפו בסיני בסוף השבוע שעבר שוחררו על ידי כנופיית הבדואים שחטפה אותם, והם נראו בריאים ושלמים במשרדי הרשויות המצריות. לא ברור מתי יועבר לישראל. במטה ללוחמה בטרור מזהירים את הישראלים שלא להיכנס לחצי האי סיני

החטוף ובת זוגו, זמן קצר לאחר השחרור (AP)

כנופיית הבדואים שחטפה אזרח ישראלי ואת חברתו אזרחית נורווגיה שיחררה אותם לידי הרשויות המצריות, לאחר ארבעה ימים בהם מיקומם לא היה ידוע. סוכנות רויטרס פרסמה סרטון בהם נראים שניהם יושבים נינוחים במשרד המושל של צפון סיני ללא פגיעות פיזיות נראות לעין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

שני התיירים הם הישראלי אמיר חסן, בן 23, תושב נצרת שלומד מלונאות באילת וחברתו איגי פיליפס, אזרחית נוווגיה, נחטפו ביום שישי שעבר בזמן שנסעו על החוף המזרחי של חצי האי סיני בין טאבה לנואיבה. החוטפים דרשו לשחרר את קרוב משפחתם שמוחזק בכלא בקהיר בתמורה לשיחרור השניים, במשטרה המצרית הסכימו לבחון את המקרה.

בסיני שורר ואקום שלטוני מאז הפלת שלטונו של חוסני מובארק, כשרשויות החוק לא מצליחות להשתלט על האלימות הבדואית באזור. בין השאר צינור הגז הטבעי שמוביל גז ממצרים לישראל וירדן פוצץ על ידי בדואים יותר מ-20 פעמים, מה שגרם נזק כלכלי משמעותי למצרים, אך הנזק הכלכלי המשמעותי ביותר הוא אובדן מאות אלפי תיירים שהיו פוקדים את חופי סיני, בעבר מקור הכנסה מרכזי למצרים.

המשפחה: "הימים האחרונים היו מורטי עצבים"

המטה ללוחמה בטרור במשרד ראש הממשלה פרסם אזהרת מסע לסיני, שנמצאת בתוקף, ועל פיה יש בחצי האי סכנה ברורה ומיידית לישראלים, גם מצד ארגוני טרור בעזה שפועלים בחצי האי מאז נפילת המשטר, וכל אזרח ישראל שנמצא במקום מתבקש לצאת מסיני מיד.

ח"כ ד"ר אחמד טיבי, שעסק בנושא החטיפה מהיום הראשון, אמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי השניים הועברו דרך אל עריש לקהיר ויגיעו בטיסה לנתב"ג כנראה היום או מחר. הרשויות במצרים הבטיחו כי יאיצו את הטיפול בתיק של קרובי המשפחה של החוטפים הכלואים בקהיר והודו לראשי השבט של החוטפים שלחצו עליהם מה שהביא בסוף לשחרורם. ח"כ טיבי הודה לשלטונות מצרים על המאמץ הרב שהביאו לשחרור בשעה הזאת.

קונסול ישראל במצרים מחכה לאמיר בשדה התעופה בקהיר, משם הוא אמור לטוס לישראל. בני משפחתו של אמיר נמצאים בביתם בשכונה המזרחית בנצרת; קרוב משפחה של אמיר סיפר לחדשות 2 באינטרנט "זו הקלה גם מבחינתנו, כל ארבעת הימים האחרונים היו מורטי עצבים. פנינו לכל גורם שיכול לעזור בשחרור של אמיר. היום לפנות בוקר התבשרנו על זה שהוא השתחרר ואנו מודים לכל מי שסייע: משרד החוץ, הקונסוליה, וח"כ טיבי". בני המשפחה מחכים שהוא ינחת בארץ, וטוענים כי הוא יגיע כבר היום אחר הצהריים.