דיווח: "זיגייר נתפס כשבידיו מידע עבור חיזבאללה"

לאחר הדיווח ב"דר שפיגל" על פעילותו של האסיר X מול סוכן כפול של ארגון הטרור הלבנוני, העיתון האוסטרלי "סידני מורנינג הרלד" מוסיף פרטים חדשים על הקשר לחיזבאללה. לפי הדיווח, זיגייר התכוון להעביר מידע חשאי לסוכן הכפול בכדי להוכיח את אמינותו, מבלי לדווח על המבצע לממונים עליו במוסד

"התכוון להעביר דיסק עם מידע", זיגייר (SMH)

יותר מחודש חלף מאז פורסם התחקיר ברשת ABC האוסטרלית אודות מותו של האסיר בן זיגייר בכלא הישראלי, אך הדיווחים אודות הפרשה המסתורית בכלי תקשורת ברחבי העולם לא מפסיקים. לאחר שאתמול פרסם המגזין הגרמני "דר שפיגל" כי זיגייר פעל לגיוס סוכן חיזבאללה לשורות המוסד, מביא העיתון האוסטרלי "סידני מורנינג הרלד" פרטים נוספים, שלפיהם זיגייר נעצר על ידי ישראל בעת שהעביר על פי החשד מידע סודי לאיש החיזבאללה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ה"דר שפיגל" דיווח כי זיגייר עמד בקשר עם פעיל חיזבאללה בניסיון להפכו לסוכן כפול, בכדי להרשים את מפעיליו, אך המהלך כשל. כעת מתברר כי הסוכן שעמו זיגייר היה בקשר, היה למעשה סוכן כפול שהפעיל החיזבאללה במזרח אירופה. על פי הדיווח בעיתון האוסטרלי, הוא דרש מזיגייר להפגין את יכולותיו כסוכן מטעם המוסד ואילו זיגייר מצדו, התכוון להעביר לו דיסק ובו מידע חשאי שבו החזיקה ישראל.

החומר שמסר זיגייר לסוכן הכפול, שהתגלה כמקצועי ממנו בהרבה, הכיל מידע אודות מודיעים של המוסד שפעלו בשורות החיזבאללה. בעקבות העברת המידע נעצרו שני המודיעים במהלך אביב 2009. השניים נשפטו בלבנון ונגזר עליהם עונש של 15 שנות מאסר ועבודות פרך.

"המידע הגיע לידיו של זיגייר במהלך עבודתו במוסד"

"נחשף למידע כששירת בתפקיד משרדי", זיגייר (ABC)
ב"סידני מורניג הרלד" דווח עוד, כי לאחר שנכשל זיגייר בניסיונו לחדור לאירן באמצעות חברת קש אירופית, הוא הועבר לתפקיד משרדי בשורות המוסד. במהלך עבודתו, נחשף ככל הנראה זיגייר למידע הסודי, שאותו העביר מאוחר יותר על פי החשד לסוכן החיזבאללה.

על פי הדיווח, זיגייר השיג את המידע בעקבות מהלכים ארגוניים פנימיים שהתרחשו בתוך המוסד, ואפשר לעובדים רבים בארגון להיחשף למידע. אחרי הגילוי אודותיו, נקרא זיגייר לבירור בהול שכתוצאה ממנו התברר שהוא יזם מבצע ללא ידיעת הממונים עליו ויצר קשר עם הסייען של חיזבאללה. זיגייר עשה זאת מתוך רצון 'להוכיח' את עצמו לאחר שהוחזר לארץ וכשל באירופה.