מו"מ לשחרור הישראלי שנחטף אתמול בסיני

אופטימיות זהירה בקרב בני משפחתו של אמיר עומר חסן, תושב נצרת בן 23 שנחטף אתמול בחצי האי סיני על ידי חמושים בדואים. גורמים רשמיים במצרים אישרו היום כי מתנהל מו"מ לשחרורו מהשבי. "הוא סיפר לנו שנותנים לו אוכל ומתייחסים אליו יפה. זה לא אירוע לאומני ואני מקווה שהוא ייגמר במהרה", הוסיף אחיו של החטוף

ישוחרר בקרוב? אמיר עומר חסן (פייסבוק)

גורמי מודיעין במצרים אומרים שהם מנהלים משא ומתן עם החמושים הבדואים שאחראים לחטיפת התייר הישראלי אמיר עומר חסן מנצרת וחברתו הנורווגית אתמול בחצי האי סיני. המצרים אישרו כי האיש שביצע את החטיפה הוא תושב בדואי וזאת כדי ללחוץ על המשטרה לשחרר את בן דודו שמוחזק במעצר בכלא המצרי שאשמת רצח שוטרים בעיר איסמעיליה שליד תעלת סואץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחיו של החטוף, עורך הדין חאלד חסן אמר היום לחדשות 2 באינטרנט כי "גם אנחנו יודעים שיש התקדמות במגעים עם אנשי השבט הבדואי שעומדים מאחורי המעשה. לא מדובר כאן באירוע לאומני או פוליטי כלשהו."

חסן ציין עוד כי לאחיו המוחזק בסיני לא היה כל קשר עם התיירת הנורווגית שעמה נסע במונית "אין לו קשר איתה, כנראה שהיא היתה שם סתם במקרה". במשפה מספרים שאנשי משרד החוץ וח"כ אחמד טיבי מסייעים להם ופועלים כל העת מול השלטונות במצרים כדי להביא את הפרשה אל סופה.

לבסוף ביקש חאלד חסן לפנות אל החוטפים מביתו בנצרת ואמר כי "העובדה שאחי ערבי מוסלמי כמוכם, צריכה להספיק לכם על מנת לשחרר אותו".

גורם אחר במשפחה אמר היום לחדשות 2 באינטרנט כי גם הבוקר יצר אמיר עומר קשר עם המשפחה והרגיע אותם. "הוא סיפר לנו שנותנים לו אוכל ומתייחסים אליו יפה. החוטפים עדיין מחזיקים בדרישתם לשחרר את קרוב משפחתם הכלוא במצרים באשמת רצח שוטר".

נהג המונית עדכן את המשטרה המצרית

מפרטים ראשונים של חקירת המקרה עולה כי אמיר, המתגורר בשלוש השנים האחרונות באילת ולומד מלונאות, החליט אתמול בערב לנסוע לסיני ביחד עם חברה. אמו סיפרה כי לאחר שעדכן אותה בכוונותיו, ניסתה להניא אותו מלנסוע בעקבות המצב הביטחוני לחצי האי, אך הוא התעקש.

מוקדם יותר סיפרה משפחתו של הצעיר כי בשעות הבוקר הוא יצא יחד עם חברתו הנורווגית, מאילת לסיני דרך מסוף טאבה. לאחר שחצו את הגבול עלו השניים על מונית בדרכם לאחד החופים בחצי האי, ונחטפו סמוך לנואיבה יחד עם נהג המונית. תוך זמן קצר שיחררו החוטפים את נהג המונית, והוא זה שדיווח למשטרה המצרית על אירוע החטיפה.

משרד החוץ ומערכת הביטחון הישראלית יוצרים כעת קשר עם הרשויות במצרים על מנת לקבל יותר פרטים ולברר כיצד ניתן לשחרר את האזרח הישראלי. גורמים בשגרירות מצרים בישראל מכירים אף הם את הדיווח ולוקחים חלק במאמצי השחרור. חבר הכנסת אחמד טיבי סיפר בשיחה עם חדשות 2, כי בידיו מידע לפיו החוטפים דורשים משלטונות מצרים לשחרר שני קרובי משפחה שלהם שכלואים בקהיר.

"איום קונקרטי גבוה מאוד"

העובדה שהחטוף הישראלי הוא ממוצא ערבי-ישראלי, משמעותה שחרור קל יותר מצד החוטפים החמושים. בשיחה עם סוכן נסיעות מצרי הוא אישר את הדברים וציין כי התיירת נורווגיה היא ככל הנראה חברתו של התייר. השניים היו בדרך מטאבה לדהאב, כך לפי סוכן הנסיעות.

רק בתחילת החודש יצאה אזהרת המסע ה"מסורתית" של המטה ללוחמה בטרור נגד ביקורים בחצי האי סיני. אזהרת המסע, שסווגה באתר המטה ללוחמה בטרור כ"איום קונקרטי גבוה מאוד", מתפרסמת כמדי חג הפסח, כמעט כדרך קבע. "ממידע שברשותנו עולה כי ארגוני הטרור ברצועת עזה וגורמים נוספים ממשיכים לפעול ביתר שאת לביצוע פיגוע טרור, בדגש על חטיפה, נגד יעדים ישראלים השוהים בסיני בטווח הזמן המיידי", נכתב באתר האינטרנט של המטה ללוחמה בטרור.