תייר ישראלי נחטף ע"י חמושים בסיני

תייר ערבי-ישראלי בן 23 וחברתו הנורווגית נחטפו היום על ידי קבוצת חמושים בחצי האי סיני, כך דיווחה המשטרה המצרית. גורמי הביטחון הישראלים בודקים כעת כיצד ניתן לשחררו. החוטפים עצרו ככל הנראה את המונית שבה נסעו התיירים. ח"כ טיבי: החוטפים דורשים לשחרר קרובי משפחה שכלואים בקהיר

רק בתחילת החודש יצאה אזהרת המסע ה"מסורתית" של המטה ללוחמה בטרור נגד ביקורים בחצי האי סיני, והיום היא מתממשת - המשטרה המצרית דיווחה כי כנופיית חמושים בדואים חטפה תייר ישראלי ותיירת נורווגית. החטוף הישראלי יצר קשר עם משפחתו והודיע להם כי החוטפים מבקשים בתמורה לשחרורו את שחרורם של אסירים בדואים המוחזקים בקהיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החטוף הוא צעיר ערבי-ישראלי בן 26, סטודנט שהתגורר בתקופה האחרונה באילת. משפחתו של הצעיר סיפרה כי בשעות הבוקר הוא יצא יחד עם חברתו הנוורגית, מאילת לסיני דרך מסוף טאבה. לאחר שחצו את הגבול עלו השניים על מונית בדרכם לאחד החופים בחצי האי, ונחטפו סמוך לנואיבה יחד עם נהג המונית. תוך זמן קצר שיחררו החוטפים את נהג המונית, והוא זה שדיווח למשטרה המצרית על אירוע החטיפה.

עם קבלת הבשורה על חטיפת בנה, סיפרה אימו של הצעיר כי בטרם חצה את הגבול לסיני היא ביקשה ממנו שלא לנסועף בשל המצב הביטחוני הרגיש. משרד החוץ ומערכת הביטחון הישראלית יוצרים כעת קשר עם הרשויות במצרים על מנת לקבל יותר פרטים ולברר כיצד ניתן לשחרר את האזרח הישראלי. גורמים בשגרירות מצרים בישראל מכירים אף הם את הדיווח ולוקחים חלק במאמצי השחרור. חבר הכנסת אחמד טיבי סיפר בשיחה עם חדשות 2, כי בידיו מידע לפיו החוטפים דורשים משלטונות מצרים לשחרר שני קרובי משפחה שלהם שכלואים בקהיר.

העובדה שהחטוף הישראלי הוא ממוצא ערבי-ישראלי, משמעותה שחרור קל יותר מצד החוטפים החמושים. בשיחה עם סוכן נסיעות מצרי הוא אישר את הדברים וציין כי התיירת הנורווגית היא ככל הנראה חברתו של התייר. השניים היו בדרך מטאבה לדהאב, כך לפי סוכן הנסיעות.

אזהרת המסע, שסווגה באתר המטה ללוחמה בטרור כ"איום קונקרטי גבוה מאוד", מתפרסמת כמדי חג הפסח, כמעט כדרך קבע. "ממידע שברשותנו עולה כי ארגוני הטרור ברצועת עזה וגורמים נוספים ממשיכים לפעול ביתר שאת לביצוע פיגוע טרור, בדגש על חטיפה, נגד יעדים ישראלים השוהים בסיני בטווח הזמן המיידי", נכתב באתר האינטרנט של המטה ללוחמה בטרור.

בתחילת החודש נחטפו בחצי האי שני תיירים בריטים, שהיו בדרכם לאזור שארם א-שייח'. השניים נחטפו ככל הנראה במטרה לדרוש תמורתם שחרור אסירים הכלואים בבתי הסוהר באלכסנדריה בגין הברחות נשק. עם זאת, מספר שעות לאחר שנחטפו שוחררו התיירים ללא פגע.