"לא תהנו מביטחון עד שאנחנו נהנה ממנו"

ארגון סלאפי הפועל ברצועת עזה ובסיני נטל היום אחריות על ירי הרקטות מעזה בזמן ביקורו של הנשיא אובמה בישראל: "זה המסר שלנו לאובמה ולישראל", אמרו פעילי הארגון, "לא תהנו מביטחון עד שאנחנו נהנה ממנו, בכל ארצות המוסלמים"

ארגון סלאפי מועצת השורעה של המוג'האדין בסביבות ירושלים, הפועל בסיני וברצועת עזה, לוקח אחריות על ירי הקסאם הבוקר מהרצועה לעבר ישראל - כך על פי אתר המזוהה עם המאבק הפלסטיני ברצועת עזה. הארגון לוקח אחריות ל"שיגור של מספר רקטות לעבר שדרות הבוקר, כדי לומר לאובמה - לא תהנו מביטחון עד שאנחנו נהנה ממנו, בכל ארצות המוסלמים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי סוכנות הידיעות רויטרס, נכתב בהודעה שהירי נועד להוכיח לישראל ולאמריקנים שגם מערכות ההגנה המתוחכמות ביותר לא יכולות למנוע את הירי לכיוון ישראל. 

מבדיקה שערכה המשטרה עולה כי רקטה אחת נפלה בתוך חצר של בית וגרמה נזק רב, למרבה המזל לא היו נפגעים כתוצאה מהנפילה. רקטות נוספות נפלו בשטח פתוח.

גורמי ביטחון בישראל ציינו הבוקר שבגלל עיתוי הירי, במהלך ביקורו של הנשיא האמריקני בישראל, הם לא יוכלו לעבור על האירוע החמור לסדר היום.

בקרב תושבי שדרות נרשם הבוקר מתח רב, משום שהירי היווה הפרה של השקט שנשמר במהלך ארבעת החודשים שחלפו מאז מבצע "עמוד ענן". מדובר באחת התקופות השקטות ביותר באזור מאז החל ירי הרקטות לפני כ-16 שנים.

השקט שוב הופר. שדרות, הבוקר (משטרת מחוז דרום)

"הצלחנו לברוח למרחב המוגן ברגע האחרון"

יוסי חזיזה, תושב שדרות שביתו נפגע הבוקר מהירי סיפר על רגעי הפחד שעברו עליו ועל בני משפחתו. "אשתי ובתי בת ה-8 הספיקו ברגע האחרון למרחב המוגן", שחזר חזיזה. "אשתי בדיוק ניקתה את החלונות שהתנפצו, למרבה המזל אנחנו תמיד ערוכים למצבים האלה".

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט טען ראש עיריית שדרות, דוד בוסקילה, שארגוני הטרור מנסים לשלוח מסר לנשיא האמריקני השוהה בישראל. "זאת התכתבות שלהם עם אובמה - הם רצו לומרו לו שהם פה, שהו יכול ללכת לאבו-מאזן אבל שממנו לא תבוא הישועה".

"אנחנו רואים בזה אירוע נקודתי ומקווים שזה לא יתפתח לכדי הסלמה", הדגיש ראש העיר שכבר מורגל לאירועים מסוג זה. "אני קורא לתושבים להתנהל כרגיל. האירוע אמנם נתפס כהפתעה אבל כמעט בכל בית בשדרות יש לאנשים אמצעי מיגון ואנחנו ערוכים לכל תרחיש".

רק אתמול, דקות ספורות לאחר נחיתתו בנמל התעופה בן גוריון, קיבל הנשיא אובמה סקירה של "כיפת ברזל" ושאר מערכות ההגנה האוויריות של ישראל. אובמה הודה לחיילים הנרגשים על עבודתם המסורה אך ספק אם מישהו מהם ידע שיצטרכו לשוב למשימתם כה מהר.

אובמה בישראל - סיקור מלא:

לכבוד אובמה: טיפסו על גשר המיתרים

צפו: האנשים שמאחורי הביקור הנשיאותי

כך הכתבים הזרים מסקרים את אובמה

אובמה ונתניהו החליפו מתנות

יום ה': אילו כבישים ייסגרו היום לתנועה?

צפו: לוח הזמנים המלא ליום השני בישראל

בזמן ביקור אובמה: רקטות שוגרו לעבר הדרום