רקטה נפלה בחצר בית בשדרות: "אשתי ובתי בת ה-8 נכנסו לממ"ד ברגע האחרון"

בפעם השנייה נפלה הבוקר רקטה בביתו של יוסי חזיזה בשדרות. הרקטה נפלה בחצר ולמרבה המזל איש לא נפגע. "אני מרגיש שהמזל הרע רודף אחרינו. זה בית שעברנו אליו לא מזמן, בפעם הקודמת זה נפל ממש ליד הבית הישן", אמר

יומו השני של ביקור אובמה נפתח בירי רקטות: 4 רקטות נורו הבוקר מרצועת עזה לעבר העיר שדרות, כשאחת מהן פגעה בחצר בית בעיר. אזעקת צבע אדום נשמעה בשדרות זמן קצר לפני הירי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

" אשתי ובתי בת ה-8 שהיו בבית שמעו פתאום צבע אדום", סיפר יוסי חזיזה, תושב שדרות שאחת הרקטות שנורו הבוקר מעזה נפלה בחצר ביתו. "אשתי בדיוק ניקתה חלונות, ואז נשמעה אזעקה. היא ובתי הקטנה הספיקו להימלט לממ"ד ברגע האחרון", תיאר חזיזה את המתרחש.

"אני לא יודע להעריך את הנזק שנגרם, אבל יש כוחות משטרה במקום. אני הייתי בדרך לאשקלון והספקתי להיכנס למיגונית כששמעתי את האזעקה", סיפר חזיזה שאמר כי ביתו שנפגע הוא בית חדש אליו עבר עם משפחתו רק לא מזמן. "בבית הקודם פגעה רקטה ממש ליד הבית שלנו, ועכשיו היא נחתה בחצר הבית החדש. אני מרגיש שהמזל הרע רודף אחרינו", אמר. את דבריו סיכם חזיזה במסר לנשיא אובמה: "גם אנחנו צריכים לחיות בשקט ולא ללכת לחפש מרחבים מוגנים. אין דבר כזה בעולם".

"הייתי באמצע הניקיונות של פסח, הכל היה מלא מים. הרמתי מהר את הבת שלי מהמיטה לחדר הביטחון. בקושי הצלחנו להגיע", סיפרה אשתו של יוסי, שרה, ששהתה בבית בזמן הנפילה. "לא הספקתי בכלל להיכנס לחדר הביטחון, שמעתי פיצוץ חזק והבנתי שזה אצלנו. אחי כמה דקות, השכנה קראה לי ויצאתי לראות את הנזק בחצר שלי", סיפרה.

גם אשתו של יוסי בחרה לשלוח מסר ישיר לנשיא ארה"ב המבקר בישראל: "אובמה, אין לנו כוח לחיות ככה. הילדה שלי נולדה לזה והבן שלי חייל שגדל במציאות הזו. הוא מפוחד. אין לנו כוח למציאות הזו ואנחנו לא רוצים לחיות ככה יותר", אמרה.

בהלה והפתעה בשדרות: "אנשים התכוננו לחג וקיבלו צבע אדום"

הרקטה שנפלה בשדרות, הבוקר (משטרת מחוז דרום)
ראש עיריית שדרות דוד בוסקילה, מיהר להגיב על הירי המפתיע שהעיר הבוקר את תושבי עירו בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט: "הירי הזה הוא התכתבות של ארגוני הטרור בעזה עם הנשיא אובמה דרך שדרות", אמר בוסקילה. "הם רצו לומר לאובמה שהוא יכול ללכת לבקר את אבו מאזן ושלא תצמח לו שום ישועה מהמהלך הזה".

הבית שנפגע מהרקטה, הבוקר (חדשות 2)
ראש העיר שוחח הבוקר עם גורמי ביטחון שהנחו אותו שלא להפר את השגרה בשדרות, שמתכוננת לחג הפסח. "הייתי בהלה והפתעה בעיר הבוקר למשמע האזעקה ונפילת הטילים. אנחנו רואים בירי הבוקר אירוע נקודתי ומקווים שהוא לא יתפתח לכדי הסלמה. אני קורא לתושבים להתנהל כרגיל ולהמשיך את ההכנות לחג", הכריז בוסקילה.