בזמן ביקור אובמה: רקטות שוגרו לעבר הדרום

ירי רקטות מעזה בזמן ביקורו של הנשיא אובמה בישראל: ארבעה חודשים לסיומו של מבצע "עמוד ענן" רקטה נופלת בחצר בית בשדרות; איש לא נפגע. רקטה נוספת נפלה בשטח פתוח, ושתיים נוספות בשטח הרצועה

הנשיא האמריקני ברק אובמה נחת אתמול בישראל וכבר הבוקר הוא מקבל הצצה לחייהם של תושבי הדרום עם הדיווחים על ירי מעזה לעבר העיר שדרות. את הביקור הנשיאותי אנו מעבירים בשידור חי במהלך כל היום באתר חדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מבדיקה שערכה המשטרה עולה כי רקטה אחת נפלה בתוך חצר של בית וגרמה נזק רב, למרבה המזל אין נפגעים כתוצאה מהנפילה. רקטה נוספת נפלה בשטח פתוח בעיר והשתיים האחרות, כך על פי הערכות, נפלו בשטח הרצועה.

למרות שאף ארגון לא נטל אחריות על הירי, גורמי ביטחון בישראל מציינים הבוקר בפני חדשות 2 שבגלל מועד העיתוי של הירי - במהלך ביקורו של הנשיא האמריקני בישראל - לא יוכלו לעבור על האירוע החמור לסדר היום.

בקרב תושבי העיר נרשם הבוקר מתח רב מאחר והירי מהווה הפרה של השקט שנשמר במהלך ארבעת החודשים שחלפו מאז מבצע "עמוד ענן". מדובר באחת התקופות השקטות ביותר באזור מאז החל ירי הרקטות לפני כ-16 שנים.

השקט שוב הופר, שדרות הבוקר (משטרת מחוז דרום)

"הצלחנו לברוח למרחב המוגן ברגע האחרון"

יוסי חזיזה, תושב שדרות שביתו נפגע הבוקר מהירי סיפר על רגעי הפחד שעברו עליו ועל בני משפחתו. "אשתי ובתי בת ה-8 הספיקו ברגע האחרון למרחב המוגן", שחזר חזיזה. "אשתי בדיוק ניקתה את החלונות שהתנפצו, למרבה המזל אנחנו תמיד ערוכים למצבים האלה".

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט טען ראש עיריית שדרות, דוד בוסקילה, שארגוני הטרור מנסים לשלוח מסר לנשיא האמריקני השוהה בישראל. "זאת התכתבות שלהם עם אובמה - הם רצו לומרו לו שהם פה, שהו יכול ללכת לאבו-מאזן אבל שממנו לא תבוא הישועה".

הנשיא האמריקני בסקירת כיפת ברזל (לע"מ)

"אנחנו רואים בזה אירוע נקודתי ומקווים שזה לא יתפתח לכדי הסלמה", הדגיש ראש העיר שכבר מורגל לאירועים מסוג זה. "אני קורא לתושבים להתנהל כרגיל. האירוע אמנם נתפס כהפתעה אבל כמעט בכל בית בשדרות יש לאנשים אמצעי מיגון ואנחנו ערוכים לכל תרחיש".

רק אתמול, דקות ספורות לאחר נחיתתו בנמל התעופה בן גוריון, קיבל הנשיא אובמה סקירה של "כיפת ברזל" ושאר מערכות ההגנה האוויריות של ישראל. אובמה הודה לחיילים הנרגשים על עבודתם המסורה אך ספק אם מישהו מהם ידע שיצטרכו לשוב למשימתם כה מהר.

היום: אובמה צפוי להיפגש עם אבו-מאזן ברמאללה

אומבה עם חיילים הנרגשים, אתמול (לע"מ)

הירי לעבר הדרום צפוי להעסיק את הנשיא האמריקני במהלך היום - בו הוא צפוי להיפגש פעם נוספת עם ראש הממשלה נתניהו וגם להמריא לעזה לביקור הרשות הפלסטינית. אובמה ייפגש שם עם יו"ר הרשות אבו-מאזן ועם שורה של בכירים פלסטינים נוספים. הוא צפוי לדון עימם על הנושאים הבוערים ובראשם הניסיונות לחדש את המשא ומתן עם ישראל.

ובטרם הביקור ברמאללה, מפרסם העיתון האמריקני "ניו יורק טיימס" כי יו"ר הרשות הפלסטינית מעוניין לשוב לשולחן המשא ומתן ואף להתגמש לשם כך. על פי הדיווח, אבו מאזן יהיה מוכן לקבל מישראל התחייבויות שאינן פומביות באשר לבנייה בהתנחלויות - דבר שיאפשר את החזרה למגעים.

 

אובמה בישראל - סיקור מלא:

לכבוד אובמה: טיפסו על גשר המיתרים

צפו: האנשים שמאחורי הביקור הנשיאותי

כך הכתבים הזרים מסקרים את אובמה

אובמה ונתניהו החליפו מתנות

יום ה': אילו כבישים ייסגרו היום לתנועה?

צפו: לוח הזמנים המלא ליום השני בישראל

בזמן ביקור אובמה: רקטות שוגרו לעבר הדרום