שוב: פצועים סורים פונו לישראל

בפעם השנייה מאז החלה מלחמת האזרחים בסוריה, פונו פצועים סורים הוכנסו לישראל לקבלת טיפול רפואי. בשעות הבוקר הגיעו ארבעה פצועים לגבול ברמת הגולן, שניים מהם פונו לבית חולים בשטח ישראל. הפינוי התאפשר רק לאחר קבלת אישור הרמטכ"ל למהלך

גבול רמת הגולן, ארכיון (רויטרס)

הלחימה בסוריה ממשיכה לזלוג לישראל.על רקע ביקורו של הנשיא האמריקני אובמה בישראל שבמהלכו תידון בין השאר הסוגיה הסורית, התיר דובר צה"ל לפרסום כי שני פצועים סורים נוספים שהגיעו לגבול ישראל פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

זו הפעם השנייה מאז החלה מלחמת האזרחים בה מפונים פצועים סורים לטיפול בבית חולים ישראלי. הבוקר הגיעו לגבול ברמת הגולן ארבעה בני אדם שנפצעו בלחימה. על פי הדיווחים, שניים מהפצועים טופלו במעבר הגבול ובהמשך היום הם צפויים לשוב לסוריה.

שני פצועים נוספים, פונו ממעבר הגבול לבית חולים בישראל להמשך טיפול רפואי. הפינוי התאפשר רק לאחר קבלת אישור מהרמטכ"ל בני גנץ לביצוע המהלך. בצה"ל הסבירו כי ההחלטה נבעה משיקולים הומניטאריים וכי אין שינוי בשלב זה במדיניות בה נוקט צה"ל באזור הגבול הסורי.

במקביל מתברר, כי ישראל אינה המדינה היחידה השוכנת לסוריה הסובלת מזליגת הלחימה לשטחה. סוכנות הידיעות "רויטרס" דיווחה כי חמישה פגזים נורו מסוריה לעבר שטח לבנון, יממה לאחר שראש הממשלה הלבנוני מישל סולימן הבהיר כי אירועים מסוג זה מהווים פגיעה "בלתי מקובלת" בריבונותה של מדינתו. עדי ראייה דיווחו כי הפגזים נחתו בשדה פתוח סמוך לכפר אל-קאסר הממוקם במרחק של קילומטר וחצי מגדר הגבול. על פי הדיווחים, לא היו אבידות בנפש בהפצצה.

בחודש שעבר: פצועים נוספים פונו לביה"ח "זיו" בצפת

הגעתם של פצועים סורים לגבול בישראל, הפכה לתסמין נוסף לזליגת הלחימה. רק בחודש שעבר פונו חמישה פצועים סורים שהגיעו למעבר הגבול ברמת הגולן לבית החולים "זיו" שבצפת. כמה מהפצועים, שהגיעו לבית החולים במצב קשה נזקקו לאשפוז ממושך ואף נותחו על ידי הצוות הרפואי בבית החולים.