חילופי משמרות: יעלון נכנס לתפקיד שר הביטחון

בטקס מהודר בקריה הועבר באופן רשמי שרביט הביטחון מברק ליעלון. "אתה מקבל מערכת שנמצאת בידיים טובות, נאמנות, מקצועיות, שמבינות איפה אנחנו חיים ולאן אנחנו הולכים", אמר השר היוצא למחליפו. יעלון החמיא לברק והדגיש: "רואה את המשימה כשליחות"

חילופי משמרות: ברק ויעלון (משרד הביטחון)

שמונה שנים אחרי שעזב את מחנה המטכ"ל כשהוא פגוע מאי הארכת כהונתו כרמטכ"ל - חזר היום משה (בוגי) יעלון למחנה הקריה בתל אביב אך הפעם בתפקיד הבכיר ביותר - שר הביטחון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בטקס מהודר שנערך בקריה בהשתתפות שר הביטחון היוצא אהוד ברק, הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ ושורה של בכירי מערכת הביטחון הועבר השרביט ליעלון. לאחר מכן עלו הבכירים ללשכה המפורסמת בקומה ה-14, שם ערכו הרמת כוסית מצומצמת יותר על מנת לציין את החילוף באופן רשמי.

"אתה מקבל מערכת שנמצאת בידיים טובות, נאמנות, מקצועיות, שמבינות איפה אנחנו חיים ולאן אנחנו הולכים", אמר ברק למחליפו וייעץ לו: "צריך להיאבק על הדברים שצריך להיאבק עליהם ולקבל את ההחלטות וההכרעות כאשר המערכת של הדרג המדיני תקבל אותם, וצריך לעבור לצד השני של השולחן ולעשות את העשייה. נעשית עשייה עצומה כדי לבצר ולחזק את ביטחון המדינה".

לאחר מכן סיפר על ההיכרות בין השניים והחמיא לשר הביטחון הנכנס: "אני מכיר את בוגי יותר זמן כמעט מכולכם, חוץ מאלה שגדלו איתו מנעוריו. אני זוכר אותו ביחידה, בחטיבת הצנחנים, באמ"ן לאורך תחנות ארוכות עם סיפורים מעניינים והרבה זיכרונות. בוגי מביא איתו ניסיון עצום בתחום של המדים והבנה עמוקה של התחום המדיני.

"בוגי הוא אדם שגם במדים וגם בלעדיהם יודע איפה הוא נמצא, יציב, לא מתנדנד, הוא אומר את מה שהוא חושב, עושה את מה שהוא אומר, הוא ישנו שם. בשמינייה היו הרבה פעמים שלא הסכמנו, אבל הסכמנו שהדרך היחידה לפעול כממשלה, בתנאים המיוחדים של מדינת ישראל, היא לשבת ביחד, אנשים שלא מסכימים, לראות מה נכון ומה לא נכון לעשות. אני מאחל לך ולכם הצלחה. ההצלחה שלכם היא ההצלחה של מדינת ישראל".

בנעליים נמוכות, יעלון (חדשות 2)

יעלון: חש חרדת קודש

יעלון שזכה לתפקיד היוקרתי הרגיש שחזר הביתה. "עצם העובדה שבמסדר ידעתי לקרוא לכל אחד בשמו, אלופים, אנשי משהב"ט, היא סימן שלא התרחקתי יותר מדי מההוויה הביטחונית-צבאית", אמר שר הביטחון הנכנס וסיפר על תחושותיו: "אני חש הבוקר חרדת קודש, משום שאני יודע מהו המשא הכבד הזה. אהוד חווה כבר כמה פעמים את המשא הזה עולה על הכתפיים ויורד מהכתפיים. אני זוכר את היום שסיימתי את תפקידי כרמטכ"ל ואת תחושת ההקלה שהייתה, והבוקר המטען הכבד שוב על הכתפיים ולכן אני באמת מכיר בגודל המשימה.
אני רואה את המשימה הזו כמשימה שהיא שליחות, שהיא חשובה, ולכן גם חרדת הקודש".

לאחר מכן ביקש להודות לקודמו. "זה נכון שלרוב בעיתונים אוהבים להציג את המחלוקות, אחרת זה לא מעניין, אבל הדיונים בארבע השנים האחרונות היו בהחלט דיונים חשובים ופורים, ואני חושב שאתה יכול להשתבח בהישגים של ארבע השנים האחרונות ושש השנים האחרונות", החמיא לברק.

"ברגעים האלה שאני מקבל את כובד האחריות, אני כמובן רואה לנגד עיני לא מעט מחבריי, בעיקר הראשונים שנפלו לידי בתקופת מלחמת ההתשה, חברי הגרעין, פקודיי לצערנו ומפקדים שנפלו לאורך הדרך, גם מפקדים שהלכו לעולמם לאורך הדרך, וכמובן גם את פצועי צה"ל שגם כאן מיוצגים בחדר הזה, שנושאים את צלקות המלחמה על גופם, בנפשם ולכל אורך חייהם, ואני כמובן זוכר את הנעדרים שחובתנו להמשיך ולעשות כל מאמץ כדי להביאם חזרה למדינתנו. אני מאחל לכולנו שביחד נדע לעמוד בגודל המשימה ושנדע ביחד להביא לביטחון, שקט ובעתיד אולי גם שלום לנוכח עוצמתה של מדינת ישראל", סיכם יעלון.