מבצע צבאי: כך יאובטח אובמה בישראל

תחת איומים והתרעות, יגיע נשיא ארה"ב ברק אובמה לישראל. צוותים חשאיים כבר בחנו את השטח, בתי חולים יהיו בכוננות בכל רגע וכמות בלתי מוגבלת של סוג הדם שלו הוכנה מראש. הלימוזינה המשוריינת שלו והמזוודה הגרעינית כבר בכוננות. כך זה נראה

לרגע הזה שבו ייגעו גלגלי המטוס הנשיאותי האייר-פורס 1 במסלול בנתב"ג קדמו חודשים של עבודה ותכנון: האדם המאובטח בעולם, במטוס המאובטח בעולם מגיע לישראל. ביקור אובמה הוא אירוע חסר תקדים - והמבצע שכונה "ברית עמים" כבר יוצא לדרך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"המטרה שלנו היא לקיים סביבה מאובטחת בשביל אייקון אמריקני בכלי הטיס המזוהה ביותר בעולם - אייר פורס 1", אמר וויל צ'נדלר, ראש מערך האבטחה של הנשיא אובמה. לאבטחת הנשיא והפמליה שותפים השירות החשאי האמריקני ומערכת הביטחון הישראלית כולה: צוותים של הבית הלבן וצוותים חשאיים כבר ביקרו בישראל ונקבעו כל הנקודות הרגישות בהן יוצבו המאבטחים - צלפים, לוחמי יחידות מיוחדות, צוותי משטרה, כבאים ומגן דוד אדום.

כשאובמה נואם, נראה כאילו הוא אינו מוקף באבטחה, אך זו אשליה אופטית בלבד: הסוכנים החשאיים איתו תמיד, כמו למשל בנאום האחרון בוועידת אייפא"ק וכשהוא צועד ברחוב עם אישתו מישל. בכל רגע נתון יועמד לטובת הנשיא בית חולים בכוננות, וכן הוכנה מראש כמות בלתי מוגבלת של מנת הדם AB, סוג הדם של אובמה.

הכי מאובטח. האייר פורס 1 (רויטרס)

המזוודה הגרעינית של הנשיא בכוננות

בנוסף, שני מסוקים נשיאותיים ישמשו את הנשיא ושיירתו - בה עשרות מכוניות. חיל האוויר יספק אבטחה מהאוויר ומטוס תובלה כבר הביא לכאן את ה"מפלצת" - הלימוזינה המשוריינת של אובמה. הלימוזינה שלו אטומה לגמרי מפני התקפות ביולוגיות וכימיות, גוף הרכב עשוי פלדה, אלומיניום, טיטניום ומעטה קרמי. הלימוזינה מאובזרת במצלמה לראיית לילה, המורכבת על הפגוש ובמתקנים לריסוס גז מדמיע.

לכל מקום מגיעה גם המזוודה הגרעינית עם הקוד לשיגור הטילים הבליסטים, שנישאת על ידי העוזר הצבאי של הנשיא, לכל מקרה של סכנה.

ה"מפלצת" של נשיא ארה"ב (רויטרס)

הביקור - בתקופה רגישה ותחת איומים

"הכל מתבצע בשיתוף פעולה ובסנכרון מלא בכל התחומים: האבטחה הצמודה, הפעולות המקדימות והמניעה ותחום המודיעין", אמר שלמה הרנוי, לשעבר ראש אגף אבטחה בשב"כ. "ההיערכות היא מסיבית ומשמעותית, וכוללת תכנון לכל התרחישים האפשריים - פיגוע באישיות עצמה או בכלל בציבור הרחב".

למבצע האבטחה שותפים השב"כ, המשטרה ומשרד הביטחון. אובמה ישתכן במלון המלך דוד בירושלים - ומטעמי ביטחון, לא ניתן לפרסם את מיקום חדרו או קומת המגורים. 15 אלף שוטרים יאבטחו את הביקור שמתבצע בתקופה רגישה ותחת איומים והתרעות. האמריקנים לא סומכים על אף אחד והם אלה שפוסקים אחרונים כי פגיעה בנשיא - היא פגיעה באמריקה כולה.

אובמה בישראל - הסיקור המלא:

נשיא ארה"ב בראיון בלעדי: "בתוך שנה אירן תגיע ליכולת גרעינית"

"ישראל תבקש מאובמה לתקוף בסוריה"

כיפת ברזל בנתב"ג, אובמה יאכל כשר לפסח

"אובמה מצפה לעבוד עם נתניהו"

סקר בארה"ב: התמיכה בישראל - לשיא

גלעד שליט קרא לשחרורו של פולארד

"דגלים ומנקים: י-ם נערכת לאובמה

לקראת אובמה: בעזה מבטיחים הסלמה

הפקקים באים: היכונו לביקור אובמה

15,000 שוטרים יאבטחו את אובמה

פשקווילים לאובמה: "שיציל אותנו מהציונים"