חייל שפך על עצמו חומר דליק ואיים להצית את עצמו ואת מפקדו

דרמה בבסיס הקריה: חייל שדרש קיצור שירות ממפקדו, שפך על עצמו הבוקר חומר דליק ואיים לפגוע בעצמו ובמפקד. חיילים שהיו באזור תפסו אותו לפני ביצוע המעשה. הוא הועבר לחקירת המשטרה הצבאית

אילוסטרציה (חדשות 2)

חייל נעצר היום, לאחר ששפך על עצמו חומר דליק ואיים להצית את עצמו ואת מפקדו. האירוע החריג התרחש בבסיס הקריה בתל אביב, כשהחייל נפגש הבוקר עם מפקדו בדרישה לקיצור שירות, לאחר תקופה ארוכה שבה הוא מתלונן על תנאי השירות שלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חיילים שנכחו במקום שמו לב למה שאירע, והספיקו לתפוס את החייל עוד לפני שזה הצית את עצמו. הוא נלקח לחקירה המתבצעת בידי המשטרה הצבאית.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "היום בשעות הבוקר נעצר חייל לאחר ששפך על עצמו חומר דליק, ככל הנראה במטרה להצית את עצמו. החייל נעצר ונלקח לטיפול וחקירת משטרה צבאית, בטרם הספיק לעשות זאת. החייל לא נזקק לטיפול רפואי. נסיבות האירוע נמצאות בבדיקה".

חמישה חיילים הואשמו באיומים ואלימות כלפי מפקד

בימים האחרונים הוגש כתב אישום נגד חמישה חיילים המשרתים בבסיס צריפין בעבירות של איומים כלפי מפקד בצוותא, אלימות כלפי מפקד בצוותא והפגנה הפוגעת במשמעת הצבא.

על פי כתב האישום, ארבעה מהנאשמים הגיעו לבסיס לאחר ששתו משקאות אלכוהוליים. במהלך ארוחה בחדר האוכל בבסיס, החל ויכוח בין הנאשמים לבין אחת מעובדות חברת ההסעדה "עידית". מספר מפקדים ניגשו אל הנאשמים על מנת להרגיע את הרוחות, אך הם החלו להתפרע - להשליך אוכל, צלחות, כוסות וציוד נוסף אשר היה בחדר האוכל, וכן החלו לקלל את המפקדים, לאיים עליהם ולנקוט באלימות כלפיהם.

בעקבות אירועים אלה הגיעו למקום מפקד הבסיס וסגנו, אך גם הם לא הצליחו להרגיע את הרוחות באופן מיידי. שני חיילים נוספים הצטרפו להתפרעות, שהמשיכה בעוד הנאשמים אוחזים בידיהם סכינים שהיו מונחים על השולחנות ומאיימים על הנוכחים במקום. שני חיילים שהוצאו מתוך חדר האוכל - השליכו אבנים לתוכו.

האירוע הסתיים עם השתלטות המפקדים במקום על הנאשמים, והגעת כוחות המשטרה הצבאית.