אמה של התינוקת שנפצעה בתאונה: "שמעתי בום וראיתי חושך בעיניים"

בביה"ח שניידר בפ"ת ממשיכים הרופאים להיאבק על חייה של אדל ביטון, בת שנתיים שנפצעה אתמול בתאונה יחד עם אמה ושתי אחיותיה, לאחר שעל פי החשד יידו פלסטינים אבנים לעבר כלי הרכב שבו נסעו סמוך לאריאל. אמה אדווה קראה לכל מי שרק יכול להתפלל לשלומה: "שהקדוש ברוך הוא יחזיר לי אותה, אקבל אותה בכל מצב"

אדווה ביטון, אמה של אדל, בת שנתיים, שנפצעה אמש אנושות בתאונה שנגרמה ככל הנראה מידויי אבנים של פלסטינים סמוך לאריאל, גוללה היום את האירוע הקשה שחוותה אמש יחד עם בנותיה, שבמהלכו יודו אבנים לעבר המכונית שבה נהגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"חזרתי מבילוי עם אמי, היינו שם קרוב לשעה וחצי. נהנינו וצחקנו", סיפרה האם. "בדרכי ליציאה מאריאל ראיתי מולי משאית ובשנייה הזו שמעתי בום וראיתי חושך מול העיניים. לא ראיתי שום דבר. המשאית החלה לבלום - ולפתע מצאתי את עצמי מתחתיה", שחזרה את רגעי הפחד בכביש.

אמה של אדל נזכרה ברגעים שבהם מכוניתה התנגשה במשאית ונמחצה. "החזקתי לה את הראש שהיה שמוט כדי לנסות ולשמוע אם אדל נושמת ולשמור על נתיב אוויר פתוח בתקווה שאני אציל אותה", תיארה כשהיא ישובה על כסא גלגלים בבית החולים. "אלה היו רגעים קשים מאוד. הייתי לכודה מתחת להריסות הרכב ולא יכולתי להזיז שום חלק בגופי מלבד היד", נזכרה האם והביעה תקווה שבתה בת השנתיים וחצי שנפצעה אנושות בתאונה, תשתקם במהרה.

"אני מבקשת מכל אחד - שומר מצוות או לא - שישתדל לקחת על עצמו משהו קטן למען אדל שלי. כל דבר קטן יכול לעזור. היא בסך הכל תינוקת קטנה. הייתי מוכנה להחליף אותה עכשיו, כשהיא מתמודדת עם ניתוח נוסף", הוסיפה האם. "מאוד קשה לי בתור אמא לראות את הילדה שלי במצב כזה - ערומה, פצועה וחבושה", מיררה ביטון בבכי. "אני מודה לבורא עולם שהשאיר אותי בחיים ועם פגיעות שטחיות. אני רוצה ומאמינה שהוא ייתן לנו אפשרות לקבל את אדל בחזרה - בכל מצב".

האם הפצועה לנתניהו: "עזוב את השטויות עם התיקים, ספק לנו מענה בטחוני"

נאבקת על חייה. אדל ביטון (צילום: באדיבות המועצה האזורית שומרון)
בהמשך דבריה פנתה ביטון לראש הממשלה נתניהו. "אני רוצה לפנות לראש הממשלה ולומר לו שלא ייתכן שבשעה מוקדמת בערב בכביש מואר ומרכזי תהיה עזות מצח לנסות לרצוח ילדים קטנים. שישים רגע בצד את כל המחשבות לתת למי איזה תיק ויספק לנו מענה בטחוני ראוי", קראה האם.

זירת האירוע, אמש (מבצעים מד"א)

"תתעורו, בואו נהיה יד אחת ונתן מענה בטחוני לתושבים, נהיה חזקים ולא נתעסק בשטויות. הגיע הזמן שנגדע את כל המחבלים האלה אחת ולתמיד. עם אנשים כאלה אפשר לעשות שלום? אני לא בטוחה. שלום אפשר לעשות עם כאלה שלא יונקים עוד מדדי חלב אימם את השנאה", הוסיפה ביטון. בסיום דבריה הביעה תקווה שיוענק לה ולתושבי המדינה - ובהם גם אלה המתגוררים ביהודה ושומרון, הביטחון לחיות את החיים. "אני מקווה שאף משפחה לא תחווה יותר את הרגעים שאנחנו עוברים כרגע ואת הייסורים האלה", סיכמה בצער.

נעצרו 10 חשודים ביידוי האבנים

התאונה אירעה אמש בכביש 5, סמוך לצומת אבישר שליד אריאל. מהחקירה עולה כי סמוך לשעה 19:00 פלסטינים יידו אבנים לעבר כלי רכב מגבעה בסמוך לאריאל. תחילה פגעו אבנים באוטובוס של חברת אפיקים שהיה כמעט ריק מנוסעים. השמשה הקדמית של האוטובוס נופצה והנהג ונוסעים נוספים נפצעו באורח קל. 

זמן קצר לאחר מכן ארעה התאונה שבה נפצעו אדוה ביטון ושלוש בנותיה. האם שנהגה ברכבה הפרטי, התנגשה במשאית מסוג איסוזו שנסעה לפניה ועצרה בצד הדרך לאחר שנפגעה מיידוי אבנים. "האם נסעה, כשלצידה במושב הקדמי ביתה הפעוטה, ומאחוריה, שתי הבנות המבוגרות יותר", סיפר פרמדיק מד"א מרחב ירקון, מוועיאויה קבהא. משרידי המכונית בזירה ניתן לראות כי ההתנגשות הייתה עוצמתית במיוחד - ומבנה הרכב נפגע ממש עד לתא המטען שלו. מסוק הועלה לאוויר כדי לסרוק את האזור, בחיפוש אחר מיידי האבנים. הבוקר צה"ל בשיתוף עם המשטרה והשב"כ עצר עשרה חשודים ביידוי האבנים.

ניידת טיפול נמרץ שנסעה בסמיכות למקום זיהתה במהרה את האירוע עצרה והחלה בחילוץ הפצועים שפונו לבתי החולים. הילדה בת ה-4 פונתה לבית החולים תל השומר, והאם ושתי בנותיה האחרות פונו לבילינסון בפתח תקווה. ד"ר אולג קמינסקי, רופא בכיר ביחידת הטראומה של בית החולים עדכן. "השלוש הגיעו אלינו, התינוקת כבת שנתיים במצב קשה מאוד עם חבלות חמורות בראשה והשתיים הנוספות, ילדה ואימה, שתיהן במצב בינוני-קשה. כל הפצועות סובלות מחבלות קהות וחמורות בכל חלקי גופן כתוצאה מהתאונה".