אדל בת השנתיים עדיין נאבקת על חייה; חבר המשפחה: "כואב הלב והמוח לא מוכן להבין"

בביה"ח שניידר בפ"ת ממשיכים להיאבק על חייה של הפעוטה שנפצעה אתמול בתאונה יחד עם אמה ושתי אחיותיה, לאחר שעל פי החשד פלסטינים יידו אבנים לעבר כלי רכב סמוך לאריאל. סמוך לשעה 11:30 היא נכנסה לניתוח בראשה. "אנחנו מנסים לעזור למשפחה להתדבר על הטראומה", סיפר הבוקר חבר המשפחה. צה"ל עצר עשרה חשודים

נאבקת על חייה. אדל ביטון (צילום: באדיבות המועצה האזורית שומרון)

אדל ביטון בת ה-3 שנפצעה אמש אנושות בתאונה שככל הנראה נגרמה כתוצאה מיידוי אבנים של פלסטינים עדיין נאבקת על חייה בבית החולים שניידר. אדל הקטנה סובלת מפגיעת ראש ומפגיעה רב מערכתית ובני משפחתה לא משים ממיטתה בבית החולים. סמוך לשעה 11:30 היא נכנסה לניתוח ראש, שעשוי להציל אותה. באירוע נפצעה גם אמה של אדל אדוה, ושתי אחיותיה של אדל, נעמה בת ה-6, ואביגיל בת ה-4, שנפצעו באורח קל ובינוני.   

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בבית החולים ממשיכים בטיפול ואנחנו מתפללים ללא הפסקה, מדובר בילדה בת 3 שחטפה מכה רצינית", אמר הבוקר לחדשות 2 באינטרנט קובי בוטבול חבר המשפחה. "כואב הלב והמוח לא מוכן להבין, שהאירוע הקשה הזה נגרם מזריקת אבן. ועוד יש כאלה שאומרים שאבן היא לא כלי נשק. המשפחה הרחבה יחד עם צוות חירום מהיישוב יקיר עוזר למשפחה בכל דרך אפשרית להתגבר על הטראומה הקשה".

זירת האירוע, אמש (מבצעים מד"א)

נעצרו 10 חשודים ביידוי האבנים

התאונה אירעה בכביש 5, סמוך לצומת אבישר שליד אריאל. מהחקירה עולה כי סמוך לשעה 19:00 פלסטינים יידו אבנים לעבר כלי רכב מגבעה בסמוך לאריאל. תחילה פגעו אבנים באוטובוס של חברת אפיקים שהיה כמעט ריק מנוסעים. השמשה הקדמית של האוטובוס נופצה והנהג ונוסעים נוספים נפצעו באורח קל. 

זמן קצר לאחר מכן ארעה התאונה שבה נפצעו אדוה ביטון ושלוש בנותיה. האם שנהגה ברכבה הפרטי, התנגשה במשאית מסוג איסוזו שנסעה לפניה ועצרה בצד הדרך לאחר שנפגעה מיידוי אבנים. "האם נסעה, כשלצידה במושב הקדמי ביתה הפעוטה, ומאחוריה, שתי הבנות המבוגרות יותר", סיפר פרמדיק מד"א מרחב ירקון, מוועיאויה קבהא.

משרידי המכונית בזירה ניתן לראות כי ההתנגשות הייתה עוצמתית במיוחד - ומבנה הרכב נפגע ממש עד לתא המטען שלו. מסוק הועלה לאוויר כדי לסרוק את האזור, בחיפוש אחר מיידי האבנים. הבוקר צה"ל בשיתוף עם המשטרה והשב"כ עצר עשרה חשודים ביידוי האבנים.

"סובלות מפגיעות קשות בכל גופן"

ניידת טיפול נמרץ שנסעה בסמיכות למקום זיהתה במהרה את האירוע עצרה והחלה בחילוץ הפצועים שפונו לבתי החולים. הילדה בת ה-4 פונתה לבית החולים תל השומר, והאם ושתי בנותיה האחרות פונו לבילינסון בפתח תקווה.

ד"ר אולג קמינסקי, רופא בכיר ביחידת הטראומה של בית החולים עדכן. "השלוש הגיעו אלינו, התינוקת כבת 3 במצב קשה מאוד עם חבלות חמורות בראשה והשתיים הנוספות, ילדה ואימה, שתיהן במצב בינוני-קשה. כל הפצועות סובלות מחבלות קהות וחמורות בכל חלקי גופן כתוצאה מהתאונה".