המשטרה מגבירה הכוננות בי-ם

בעקבות יידוי האבנים אמש בשומרון ובבירה החליטו במשטרה שלא לקחת סיכונים ולתגבר היערכות הכוחות בעיר. בין השאר הוחלט על הגבלת כניסתם של מתפללים מוסלמים להר הבית, בשל חשש לביצוע הפרות סדר במקום. ההחלטה התקבלה בעקבות תאונת הדרכים הקשה שהתרחשה אמש בשומרון במהלכה נפצעה אם ושלוש בנותיה

כוננות מוגברת בהר הבית, ארכיון (חדשות 2)

לקראת ביקורו הקרב של נשיא ארה"ב ברק אובמה, נראה כי חלה התחממות מסוימת בגזרת יהודה ושומרון. המשטרה הודיעה כי תגביר במהלך היום את רמת הכוננות בהר הבית ותגביל כניסתם של מתפללים למקום, זאת בשל ידיעות על כוונת פלסטינים לבצע הפרות סדר במקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במשטרה הבהירו כי נוכחותם של השוטרים תתוגבר במזרח העיר וכי הכניסה למתחם תוגבל למתפללים מעל לגיל 50 המחזיקים בתעודת זהות כחולה. במשטרה חוששים שגם היום יגיעו למקום מתפללים רבים שינסו להתעמת עם הכוחות ולהלהיט את האווירה לקראת הביקור בשבוע הבא.

ההחלטה על הגברת הכוננות באה לאחר לילה עמוס אירועים בגזרת יהודה ושומרון. אמש דווח על תאונת הדרכים הקשה בה נפצעו אם ושלוש בנותיה בכביש חוצה שומרון, בהן בתה בת השנתיים באורח אנוש, שנגרמה ככל הנראה כתוצאה מיידוי אבנים במקום.

אוטובוס נרגם באבנים, אמש (יוחנן לישה)

זמן מה לאחר התאונה דווח על אירוע זריקת אבנים נוסף שהתרחש בבירה. סמוך לצומת הגבעה הצרפתית בירושלים יודו אבנים לעבר אוטובוס של חברת אגד שעבר במקום. אחת משמשותיו של האוטובוס נופצה כתוצאה מהמעשה, ואחד מנוסעיו נפצע קל.