בעקבות הפיגוע: תושבי השומרון מפגינים בזירת התאונה

לילה לא שקט בשומרון: ידויי אבנים בצומת גיתי אבישר שבשומרון שהובילו לתאונת הדרכים הקשה במקום, עוררו את זעמם של התושבים באזור יחד עם ועד מתיישבי השומרון. מוקדם יותר הערב נפגעו באירוע הלאומני אדוה ביטון ושלוש בנותיה - אדל בת השנתיים, הפצועה אנוש, אביגיל בת ה-4 ונעמה בת ה-6

האירוע הקשה הערב בשומרון הוציא את מתיישבי האזור משלוותם: תושבי יקיר רבבה וחוות יקיר מקיימים הפגנה בצומת גיתי אבישר בה הובילו ידויי אבנים לתאונת דרכים בין רכב פרטי למשאית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתאונה, שאת תוצאותיה הקשות אפשר היה לראות על פי צורתם של שרידי הרכב, נפגעו אדוה ביטון ושלוש בנותיה נעמה בת 6, ואביגיל בת 4, שנפצעו כולן באורח קל עד בינוני, ואדל, פעוטה בת 3, שמצבה מוגדר אנוש.

אדוה הועברה לטיפול רפואי בבית החולים בילינסון, נעמה ואדל מטופלות בבית החולים שניידר הסמוך בפתח תקווה, והפעוטה נמצאת כעת בחדר ניתוח, בניסיון לשפר את מצבה. הבת אביגיל נמצאת בבית החולים שיבא בתל השומר.

אדל הקטנה נבקת על חייה (אלבום משפחתי)

בהמשך להפגנה שקיימו במקום, נשאו תושבי האזור וועד מתיישבי השומרון ברכת תהילים להחלמתן של הפצועות.

ידויי האבנים שהסתיים בהתנגשות קשה 

התאונה אירעה בכביש 5, סמוך לצומת גיתי שליד אריאל. על פי החקירה, האם שנהגה ברכבה הפרטי, התנגשה במשאית שנסעה לפניה, כתוצאה מיידוי אבנים מגבעה סמוכה. "האם נסעה, כשלצידה במושב הקדמי ביתה הפעוטה, ומאחוריה, שתי הבנות המבוגרות יותר", סיפר פרמדיק מד"א מרחב ירקון, מוועיאויה קבהא.

שרידי המכונית מעידים על חומרת התאונה (ראאד איברהים)

ניידת טיפול נמרץ שנסעה בסמיכות למקום זיהתה במהרה את האירוע עצרה והחלה בחילוץ הפצועים שפונו לבתי החולים. האם ושלוש בנותיה הן תושבות היישוב יקיר שבשומרון. מחלקת הרווחה של המועצה האזורית שומרון החלה ללוות את המשפחה.

דקות קודם לתאונה יודו אבנים לעבר אוטובוס שנסע באותו הציר. לשמשת האוטובוס נגרם נזק, הנהג ומספר נוסעים נוספים נפגעו קל מאוד מרסיסי זגוגית האוטובוס שנפגעה. אחת הפצועות היא אביבה, רעייתו של ח"כ לשעבר יחיאל חזן מהליכוד.

מוקדם יותר: אבנים יודו גם על אוטובוס (יוחנן לישה)

חזן, תושב אריאל, היה נזעם מאוד הערב ובשיחה עם חדשות 2 באינטרנט הוא סיפר כי הוא "קורא לממשלה לפעול למגר את תופעת יידוי האבנים שגובה מחיר דמים. תושבי אריאל הפכו בשר תותחים לשקט שראש הממשלה רוצה לקראת ביקור אובמה", אמר חזן והוסיף כי "לא ייתכן שדמם של תושבי אריאל יהיה הפקר. בשלושת השבועות האחרונים הפך הכביש הזה למלכודת מוות".