אשתו של ח"כ לשעבר נפגעה מיידוי האבנים על האוטובוס בו נסעה

לפני התאונה הקשה של הרכב הפרטי, נפגע אוטובוס ישראלי מידויי אבנים. בין נוסעי האוטובוס הייתה גם רעייתו של ח"כ לשעבר יחיאל חזן מהליכוד תושבת אריאל. היא ספגה רסיסי זכוכית בעינייה ופונתה לביה"ח. הבעל הזועם אמר לחדשות 2 באינטרנט: "לא ניתן לרה"מ להפוך את דמנו להפקר"

מי שעוד נפגע בפיגוע השלכת האבנים הערב בשומרון היא אביבה חזן, חברת מזכירות הליכוד ורעייתו של חבר הכנסת לשעבר, יחיאל חזן. אביבה נסעה באוטובוס שנרגם שניות לפני המכונית שנרגמה גם היא והתנגשה במשאית, היא פונתה באמבולנס לבית החולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חזן, תושבת אריאל, נסעה העבר באוטובוס ממוגן בקו 168 לכיוון תל-אביב, סמוך לשעה 18:30 כשפלסטינים יידו אבנים לעבר האוטובוס וניפצו את שמשותיו. רסיסים שפגעו בה חדרו לעינה ופצעו אותה, בשעה זו היא עוברת בדיקות בבית החולים.

ח"כ לשעבר יחיאל חזן, בעלה של אביבה שוחח הערב עם חדשות 2 באינטרנט ונשמע נסער מאוד: "אני קורא לממשלה לפעול למגר את תופעת יידוי האבנים שגובה מחיר דמים. תושבי אריאל הפכו בשר תותחים לשקט שראש הממשלה רוצה לקראת ביקור אובמה", אמר חזן והוסיף כי "לא ייתכן שדמם של תושבי אריאל יהיה הפקר. בשלושת השבועות האחרונים הפך הכביש הזה למלכודת מוות".

חזן מיהר לבית החולים ושמע מאשתו על אירועי הערב הקשה. "היא סיפרה לי שזאת הייתה טראומה גדולה. היא ישבה מקדימה ושמעה קול שנדמה כמו פיצוץ. רק עכשיו שהם שמעו על מה שקרה, הם הבינו שזה זריקת אבנים".

הנהג השתלט על ההגה מתוךם אינסטינקט (יוחנן לישה)

רעייתו גם סיפרה לו על מה שאירע בתוך האוטובוס. "גם הנהג ספג רסיסים בעיניו מזכוכית החלון שנפגעה, אך הצליח להשתלט על האוטובוס הנוסע. לנו הנוסעים הוא סיפר 'עשיתי את זה באופן אינסטינקטיבי'".

 אם ושלוש בנותיה נפצעו בפיגוע בשומרון

לאחר השלכת האבנים על האוטובוס המשיכו הפלסטינים ליידות אבנים לעבר רכבים שנסעו על הכביש. אחת המכוניות נפגעה, סטתה מהכביש והתנגשה במשאית. התאונה אירעה בכביש 5, סמוך לצומת גיתי שליד אריאל. על  פי החקירה, האם שנהגה ברכבה הפרטי, התנגשה במשאית שנסעה לפניה, כתוצאה מיידוי אבנים מגבעה סמוכה. משרידי המכונית בזירה ניתן לראות כי ההתנגשות הייתה עוצמתית במיוחד - ומבנה הרכב נפגע ממש עד לתא המטען שלו.

הרכב הפגוע, הערב (חדשות 2)

הרכב פרטי נסע מאחורי משאית נהגת כבת 40 לידה בכיסא תינוקת בתה בת השנתיים מאחור שתי בנות, בגילאים ארבע ושש, כולן תושבות יקיר שבשומרון. ניידת טיפול נמרץ שנסעה בסמיכות למקום זיהתה במהרה את האירוע עצרה והחלה בחילוץ הפצועים שפונו לבתי החולים. הילדה בת ה-4 פונתה לבית החולים תל השומר, והאם ושתי בנותיה האחרונות פונו לבילינסון בפתח תקווה.

ד"ר אולג קמינסקי, רופא בכיר ביחידת הטראומה של בית החולים עדכן. "השלוש הגיעו אלינו, התינוקת כבת שנתיים במצב קשה מאוד עם חבלות חמורות בראשה והשתיים הנוספות, ילדה ואימה, שתיהן במצב בינוני-קשה. כל הפצועות סובלות מחבלות קהות וחמורות בכל חלקי גופן כתוצאה מהתאונה".