תקרית אש מדרום לחברון: פלסטיני נהרג בהיתקלות עם חיילי צה"ל

השטח מתחמם? כוח צה"ל שהיה בסיור בשטחי B, דרומית לחברון, נקלע הערב להתפרעויות של צעירים פלסטינים שיידו אבנים. אחד מכלי הרכב נלכב בתוך הכפר אל-פואר וחולץ רק לאחר דקות ארוכות. במהלך ההיתקלות נהרג פלסטיני, ככל הנראה פעיל חמאס, ואחר נפצע אנושות. מצה"ל נמסר כי "החיילים חשו בסכנת חיים"

תקרית ירי דרומית לחברון. ארכיון (רויטרס)

תקרית חמורה הערב בדרום הר חברון: כוח צה"ל נקלע להתפרעות של פלסטינים במחנה הפליטים אל-פאוור. במקום התפתחו חילופי אש, במהלכם נהרג פעיל חמאס ואחר נפצע אנושות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סמוך לשעה 20:00 השליכו פלסטינים בקבוק תבערה לעבר כוחות צה"ל שנעו בציר 60, סמוך להתנחלות עתניאל בדרום הר חברון. בתגובה דלק הכוח בעקבות המתפרעים אל תוך הכפר אל-פאוור, שם נלכד.

במקום החלה התפרעות והחיילים פתחו באש. במהלך האירוע נפגעו שלושה פלסטינים מירי. אחד מהם, ככל הנראה פעיל חמאס, נפגע בראשו ומת מפצעיו. שני פלסטינים נוספים נפצעו, אחד מהם באורח אנוש. הם פונו לקבלת טיפול רפואי על ידי הסהר האדום.

צה"ל: "הכוח חש בסכנת חיים"

נזק נגרם לשמשת אחד הרכבים ורכב נוסף נאלץ לחמוק מההמון אל תוככי הכפר, שם המתין לחילוץ במשך מספר דקות. לאחר שהצליחו הכוחות בשטח ליצור קשר עם הרכב הצה"לי שנלכד בכפר, הוא חולץ בסיוע שיירה של מספר כלי רכב אל מחוץ לשטחי B.

גורם צבאי מסר לחדשות 2 באינטרנט כי התקרית נחקרת והוסיף כי "החיילים חשו מאויימים ופתחו ככל הנראה באש חיה. הפלסטינים זרקו בקבוקי תבערה על מכוניות בכביש 60 וכוחות צבא רדפו אחריהם". הוא הוסיף כי "אי אפשר לגלות איפוק כשיש סכנה לשלום החיילים". מתחקיר ראשוני שנערך באוגדת יו"ש עולה כי מדובר בכוח מילואים שנקלע להתפרעות בכפר.

מדובר צה"ל נמסר כי מבדיקה ראשונית עולה כי הכוח נכנס למחנה הפליטים על מנת ללכוד מספר פלסטינים שהשליכו בקבוקי תבערה. "במהלך הפרת הסדר חש חלק מהכוח בסכנת חיים". בצה"ל מערכים לאפשרות של עימותים אלימים במהלך הלווייתו של הצעיר הפלסטיני מחר. עוד נמסר כי ישנן התרעות על כאלף פלסטינים שמתארגנים לביצוע הפרות סדר בעקבות מותו.