פרויקט מרגש: קרובי החללים מצטלמים עם הדיסקית - ומעלים לפייסבוק

ארגון "יד לבנים" השיק פרויקט ברשת, במסגרתו מעלות משפחות לפייסבוק תמונות שלהן מצולמות עם הדיסקית של יקיריהן שנפלו במלחמות. "ענדתי את הדיסקית, זה היה קשה אבל זה הכוח שמניע אותנו", סיפרה אחות שכולה שפרסמה את תמונתה. בתום הפרויקט ייצא לאור ספר עם כל התמונות

שניידרמן עם הדיסקית של אחיה (יד לבנים)

"אחים אנחנו - קשורים בדיסקית": ארגון "יד לבנים" השיק פרויקט חדש שקורא למשפחות שכולות להצטלם עם הדיסקית של יקיריהן שנהרגו במלחמות ישראל ולהעלות את התמונה לרשת הפייסבוק, לקראת יום הזיכרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המשפחות השכולות מקבלות את הדיסקית החצויה של החייל לאחר מותו ולעתים זה גם השריד האחרון שיש להם מיקירם. בארגון קוראים להן כעת להצטלם ולספר בפוסט קצר את סיפורו. "אנו רוצים להגיע לציבור הצעיר יותר שנמצא ברשתות החברתיות - כך נגביר את המודעות ונחבר את הדור הצעיר יותר למורשת הקרב ולסיפור החלל ונפילתו", סיפרו בארגון.

הראשונה לעלות תמונה לרשת הייתה פרידה שניידרמן, אחות שכולה שמשמשת כיושבת ראש ועדת האחים בארגון. "אנו בימים שזאת הדרך היחידה להפיץ את המידע ולהסביר למדינת ישראל שהקשר שלנו הוא מתחת לפני האדמה, אך גם נמצא בתוכנו", סיפרה שניידרמן לחדשות 2 באינטרנט. "זה הכוח שמניע אותנו, אין לנו דרך אחרת להתבטא - הפייסבוק מביא אותנו למחוזות שלא ידעתי להגיע אליהם קודם".

בארגון יוציאו ספר עם כל התמונות (יד לבנים)

אחות שכולה: "ענדתי את הדיסקית, זה היה קשה"

שניידרמן שכלה את אחיה מאיר רוזנשטרוך ז"ל, כשהיה רק בן 22 בנופלו בה' באייר 1974 בהר החרמון. הוא היה מהראשונים לשרת ביחידת החילוץ של חיל האוויר 669 ונהרג ימים ספורים לפני תום מלחמת יום הכיפורים.

לצורך הצילום, שניידרמן הוציאה לראשונה מ"קופסת הסתרים" שלה את הדיסקית וענדה אותה. "זה היה לי מאוד קשה, אבל קיבלתי אחר כך המון תגובות". היא מעריכה כי עוד רבים יעלו בקרוב תמונות שלהם לרשת.

בארגון אמרו כי בתום הפרויקט הם יוציאו ספר מיוחד עם כל התמונות והתגובות שפורסמו: "אנחנו עושים רבות לטובת האחים, חשוב לנו להמשיך את המורשת".