הקשר האחרון עם הטייסים: "אנחנו 6 דקות מנחיתה"

מהממצאים שנאספו בזירת התרסקות ה"קוברה" בדרום עולה שככל הנראה בעיה טכנית, אולי במדחף המסוק, היא שהובילה לאסון בו נהרגו שני טייסים. מפקד חיל האוויר הורה להקים ועדת חקירה ולקרקע את מערך ה"קוברה" עד בירור הנסיבות

"אנחנו 6 דקות מנחיתה בפלמחים", כך אמר הטייס המוביל במסוק, דקות לפני שהתרסק בדרום ונהרג יחד עם חברו לטיסה. על פי הממצאים הראשוניים, בהם בדיקת פיזור חלקי כלי הטיס בסביבת ההתרסקות, גובה הטיסה והיעדר הדיווח בקשר על בעיה, מתחזקת ההערכה כי כשל טכני, אולי תקלה באחד המדחפים של המסוק, הוא הגורם לתאונה האווירית. בימים הקרובים ימשיכו בחיל לבחון גם את הקלטות הקשר הפנימיות והקופסה השחורה בניסיון לקבוע חד-משמעית את הסיבה שהובילה להתרסקות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במקביל, מפקד חיל האוויר האלוף אמיר אשל הגיע הבוקר לזירת התרסקות מסוק הקוברה סמוך לקיבוץ רבדים בדרום. אשל, שהורה מוקדם יותר על פתיחת ועדת חקירה חילית וקרקוע מערך מסוקי הקוברה עד לבירור נסיבות האירוע, בחן יחד עם הצוותים המיוחדים את הממצאים שנמצאו במקום. מי שיעמוד בראש ועדת החקירה הוא אלוף-משנה נ', שכיהן כראש יחידות הבקרה בחיל האוויר.

בעקבות האסון הוחלט לדחות גם את אירוע הפרידה לשר הביטחון אהוד ברק, שהיה אמור להתקיים הערב בבסיס פלמחים, למועד אחר.

זירת ההתרסקות סמוך לרבדים (חדשות 2)

הטייסים לא דיווחו על תקלה

מחקירה ראשונית של נסיבות התאונה עולה כי המסוק התרסק בדרכו חזרה מטיסת אימון אל בסיס פלמחים. סמוך לשעה 01:00 אבד הקשר עם המסוק, וכוחות חיל האוויר פתחו בחיפושים בשיתוף עם פיקוד העורף, המשטרה, משמר הגבול ומגן דוד אדום. סמוך לשעה 05:15 אותרו שרידי המסוק וגופות ההרוגים בשדה חיטה באזור צומת מסמיה.

המסוק נמצא מבוקע כשהוא עם גבו על הקרקע, וגופות הטייסים בין השברים. המסוק לא עלה באש, ככל הנראה בגלל שכמות הדלק שנותרה בו הייתה קטנה. על פי ההערכות כשל טכני הוא זה שגרם להתרסקות, אך עם זאת הטייסים לא דיווחו על תקלה כלשהי במסוק. 

גורם בחיל האוויר סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי טיסת האימונים הייתה שגרתית לחלוטין וכי המסוק שהוביל את האימון חזר לבסיס פלמחים, בעוד המסוק שהתרסק נשאר באזור לטובת טיסת אימון נוספת.

לפני 4 וחצי שנים: מסוק "צפע" התרסק בצפון, שניים נהרגו

המסוק שהתרסק הוא מסוג קוברה AH-1 שבחיל האוויר הישראלי קיבל את הכינוי "צפע". המסוק הוא דו-מושבי, ולכן ניתן להניח שבעת ההתרסקות היו בו שני בני אדם. מסוק הקוברה הוא הראשון בעולם שנבנה למטרות שיגור תחמושת. עד להופעת מסוק האפאצ'י, היה הקוברה מסוק הקרב העיקרי ששימש את חיל האוויר הישראלי.

בשנת 2008 התרסק מסוק קוברה בשדות קיבוץ גניגר שבעמק יזרעאל, סמוך לבסיס רמת דוד. גם אז נהרגו שני אנשי הצוות שהיו בטיסת אימון. ההתרסקות אירעה בעקבות התנתקות הזנב מגוף המסוק. לפני שהטייס הספיק לבצע נחיתת חירום, המסוק פגע בקרקע והתחמושת שבו התפוצצה ועלתה באש.

התאונה האחרונה שאירעה למסוק של חיל האוויר הישראלי התרחשה בעת אימון של חיל האוויר ברומניה בקיץ 2010: בעת אימון משותף לחיל האוויר הישראלי והרומני התרסק מסוק יסעור על צלע הר ברומניה, שישה אנשי צוות מחיל האוויר הישראלי נהרגו ואיתם איש צוות מחיל האוויר הרומני. החקירה העלתה כי הסיבה להתרסקות הייתה ככל הנראה ערפל כבד ששרר במקום התאונה.

התרסקות המסוק בדרום - סיקור מלא:

2 טייסים נהרגו בהתרסקות מסוק

מסוקי הקוברה: 4 התרסקויות במהלך השנים

"הערכה" התאונה נבעה מכשל טכני"