הרמטכ"ל גנץ: "המצב בסוריה מסוכן בצורה בלתי רגילה"

כנס הרצליה של המרכז הבינתחומי נפתח היום בסימן כינונה של הממשלה החדשה, והדובר המרכזי הערב היה הרמטכ"ל. רא"ל בני גנץ, התייחס להתפתחויות הבטחוניות בכל הזירות במזרח התיכון, מלבד זירה אחת: אירן. "הדבר הזה מעסיק אותי יום יום, אבל אני לא רוצה לדבר עליו", אמר

הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ נואם בשעה זו על אתגרי הביטחון הלאומי של ישראל, בכנס הרצליה השנתי של המכון למדיניות ואסטרטגיה במרכז הבינתחומי הרצליה, המתקיים השנה בסימן כינונה של ממשלה חדשה בישראל, "לקראת סדר יום חדש". את דבריו של הרמטכ"ל העברנו בשידור חי באתר חדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו צריכים להשתנות", אמר גנץ על צה"ל, "אבל צריך לעשות את זה באחריות. אנחנו צריכים לטפל הן בתפיסות הפעולה שלנו, הן ביכולות הלחימה שלנו, והן בארגון הצבאי כולו".

בנאומו התייחס גנץ כמעט לכל הזירות הקיימות מול ישראל, ופירט את האתגרים שהן מציבות. נאומו נגע לאיומים שבסוריה, בלבנון, בעזה, במצרים, אפילו בירדן, אך לבסוף ציין גנץ: "חסרה זירת אחת: אירן. הדבר הזה מעסיק אותי יום יום, אבל לא עליו אני רוצה לדבר היום", אמר.

הרמטכ"ל הדגיש כי צה"ל יידרש לבסס את יכולותיו. "נמשיך לפתח את המודיעין", הבטיח, "זה קריטי. המודיעין קריטי לשגרה, לחירום, למלחמה ולניצול נכון של הפעלת הכוח. אנחנו לא יכולים לפרק את כל הקירות. צריך לדעת מה אנחנו עושים".

במהלך הכנס שיימשך עד יום חמישי, ינאמו בין היתר גם שר האוצר שטייניץ, יו"ר התנועה ח"כ ציפי לבני, מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו וראש אמ"ן אלוף אביב כוכבי.