אישום: ערך מטווח לילדי תורמים מארה"ב

קצין בדרגת רס"ן מואשם שחרג מסמכותו, לאחר שאפשר למשפחת תורמים אמריקנים להשתתף במטווח ירי חי באחד מבסיסי צה"ל. על פי כתב האישום שהוגש נגד הקצין, במטווח השתתפו גם קטינים - בהם ילד בן 10

המטווח בוצע בניגוד להוראות. ארכיון (רויטרס)

כתב אישום הוגש בשבוע שעבר לבית הדין הצבאי נגד קצין בדרגת רס"ן, בגין עבירה של חריגה מסמכות, לאחר שאפשר לתורמים אמריקנים להשתתף במטווח בירי חי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי עובדות כתב האישום, לאחר שתיאם הקצין ביקור של משפחת תורמים מארצות הברית בבסיס יחידתו, הנחה את סגנו להקים מטווח ארעי בשטח אש - בעקבות בקשתה של המשפחה להשתתף במטווח ירי חי.

לאחר סיור בבסיס נסעו הנאשם, סגנו, מספר חיילים הכפופים לו ובני המשפחה למטווח. עם הגעתם למקום ירו כל בני המשפחה, ביניהם קטינים בגילאים 17-10, שעה שהקצין נכח במקום.

עוד עולה מכתב האישום כי את ההנחיה לביצוע המטווח נתן הקצין בלא שפנה בבקשה לקבלת היתר מיוחד לעריכתו, וזאת בניגוד להוראות המחייבות בצבא. כמו כן, הנחה הקצין לפעול כך, תוך שהוא מודע לכך כי חלק מן היורים הם קטינים, וכי הצעיר שבהם היה רק בן 10.

התקרית שאירעה בשנה שעברה. ארכיון

האירוע התרחש בשנה שעברה בחטיבת הנח"ל, אז בני תורמים מארצות הברית השתתפו במטווח ירי מאולתר של הצבא באישור קצינים. התקרית החמורה התרחשה בחסות בכירים ביחידת גדס"ר של הנח"ל, בהם מפקד מגמת ההכשרות של היחידה וסגנו, שאישרו לכאורה לבני תורמים מארצות הברית בגילאים 10 עד 15 לקחת חלק פעיל במטווח ירי, שהוקם באופן מאולתר ולא מסומן, ללא כל הכשרה ובניגוד לכל הפקודות ולכללי הבטיחות בצה"ל.

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv