דיווח: ארגון טרור שיגר רקטה בסיני

סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" מדווחת כי ארגון ג'יהאד הפועל סיני הצליח לשגר רקטה ממרכזו של חצי האי לעבר אזור העיר המצרית סואץ. על פי הדיווח, הרקטה שיוצרה ככל הנראה בישראל שוגרה במסגרת אימונים שקיים הארגון. לידיעה אין אישור מגורמים בצה"ל

דיווח: ארגוני הטרור שיגרו רקטה במסגרת אי (חדשות 2)

ארגוני הטרור ממשיכים לנצל את האנדרלמוסיה השוררת במצרים בכלל ובאזור סיני בפרט לצורך התחמשותם. סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" דיווחה כי אחד מארגוני הג'יהאד הפועלים בחצי האיי, שיגר רקטה שביכולתה להגיע לטווח של 45 קילומטרים מנקודת השיגור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווח שהועבר לידי הסוכנות מגורם צבאי מצרי, הארגון שיגר את הרקטה במסגרת אימון שערך בשטח סיני. הגורם ציין כי הרקטה ששוגרה מאזור המקורב לאחת מערי מרכז סיני נחתה באזור מדברי מחוץ לעיר המצרית סואץ.

בדיווח צוין עוד כי בשל השיגור נשמע רעש עז במיוחד שהרעיד את האזור. במקום נפער בור בקוטר של שני מטרים, בעוד שעומקו נאמד על פי הפרסומים בשלושה מטרים.

על פי המידע שפרסמה הסוכנות, צוות הנמנה עם צבא מצרים שהגיע לאזור בכדי לבחון את המקור לפיצוץ, הסיק כי מוצאה לא אחר מאשר - ישראל. אנשי הצוות הסיקו כי מדובר בתחמושת מתוצרת ישראלית שנשארה בסיני כתוצאה ממלחמות קודמות ונשמר על ידי הארגונים למטרות לוחמה עתידית בישראל. על אף הדיווחים, בצה"ל טענו כי הם לא מכירים כל הדיווח בעניין.