חמאס והג'יהאד האסלאמי: "אובמה בהר הבית - הכרזת מלחמה"

ברקע המהומות במקום הקדוש, שבמסגרתן נפצעו קל 45 בני אדם - איימו בכירי ארגוני הטרור בעזה כי אם "יעז" הנשיא האמריקני להגיע להר הבית - הם יראו בכך עילה להבערת השטח. יצוין, כי ביקור שכזה כלל אינו מתוכנן

"אובמה בהר הבית - הכרזת מלחמה" (AP)

מחממים את השטח לקראת ביקור אובמה? סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" דיווחה היום כי בכירים בחמאס ובג'יהאס האסלאמי בעזה איימו כי אם יגיע הנשיא האמריקני להר הבית - יהיה הדבר בבחינת "הכרזת מלחמה על העולם הערבי". יצוין, כי בוושינגטון כלל לא מתוכנן ביקור שכזה

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את הדברים אמרו בכירי הארגונים במהלך צעדות מחאה שהתקיימו ברחבי עזה, לאחר תום ההתפרעויות שנרשמו מוקדם יותר היום ברחבת הר הבית. נציג חמאס במסגד אל-אקצה, מושיר אל-מסרי, קרא גם לאינתיפאדה שלישית ולסיוע מצרי להתנגדות הפלסטינית.

מוקדם יותר היום נפצעו שוטרים ומתפללים אחדים בעימותים שפרצו במקום הקדוש - עם תום תפילת יום השישי. מאות מהמתפללים יידו אבנים לעבר השוטרים שמוצבים בשער הכניסה להר. לפי שעה, האירוע הסתיים והשקט הושב על כנו.

מהומות בהר הבית. ארכיון (רויטרס)

בתגובה, פרצו כוחות המשטרה לרחבת המסגדים והדפו את המתפרעים תוך שהם משתמשים ברימוני הלם. עם זאת, לראשונה, הושלכו בהר הבית שני בקבוקי תבערה לכיוון השוטרים ואחד מהם התפוצץ וגרם לפציעה קלה של שוטר.

על פי דיווחי המשטרה, בתקרית נפצעו תשעה שוטרים וחמישה מפגינים פלסטינים. עם פריצת כוחות המשטרה, התבצרו כמה מהמיידים במסגד אל אקצא במתחם, וסירבו לצאת מחשש שייעצרו על ידי כוחות הביטחון. בסופו של דבר דיווחו במשטרה כי האירוע הסתיים, ושבו לעמדותיהם בשער המוגרבים.